Priešgaisrinės saugos enciklopedija

Matematikos pamokos tema „Ženklai didesni už, mažesni už, lygūs“ santrauka. Matematikos pamokos antiderivatinio ir neapibrėžto integralo tema santrauka Kiek žalių rutuliukų paveikslėlyje, kiek rožinių

Pamoka buvo sukurta EMC „Rusijos mokyklos“ 1 klasės mokiniams pagal IEO federalinio valstybinio švietimo standarto reikalavimus. Medžiaga parenkama atsižvelgiant į individualias studentų psichologines ypatybes. Bendradarbiaudami su mokytoju mokiniai mokosi kelti naujas mokymosi užduotis, paverčia praktinę užduotį pažintine.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Pamokos tema „Ženklai ir =""

Matematikos pamokos konstrukcija

Tema: "Ženklai"

Kūrėjas: Pogiba I.A.,

mokytojas MBOU vidurinė mokykla №18

G.Alapaevskas

Pamokos konstrukcija

Švietimo sistema „Rusijos mokykla“

Pamokos tipas: naujų žinių atradimas

Tema:"Ženklai, ="

Tikslas: Susipažinti su ženklais, = , išmokite atlikti užduotis su šiais ženklais.

Pagrindiniai tikslai:

1. Pristatykite ženklus , = ,

3. Atlikti mentalines analizės ir sintezės operacijas

Planuojamas rezultatas:

    Susidomėjimas atlikti užduotis

    Teisingas bet kurių dviejų skaičių palyginimas, skaitymas ir rašymas

    Gebėjimas dirbti poromis ir vertinti rezultatus

UUD: asmeninis UUD.

    Gebėjimas įsivertinti pagal ugdomosios veiklos sėkmės kriterijus.

Reguliavimo UUD.

    Bendradarbiaudami su mokytoju, išsikelti naujus mokymosi tikslus;

    Praktinę užduotį transformuoti į pažintinę;

    Parodyti pažintinę iniciatyvą švietimo bendradarbiavime.

Kognityvinis UUD.

    sukurti loginį samprotavimą, įskaitant priežasties ir pasekmės ryšių nustatymą;

    palyginti, klasifikuoti pagal nurodytus kriterijus.

Komunikacinis UUD.

    atsižvelgti į skirtingas nuomones ir bendradarbiaujant siekti derinti įvairias pozicijas;

    formuoti savo nuomonę ir poziciją;

    derėtis ir priimti bendrą sprendimą bendroje veikloje, įskaitant interesų konflikto situacijas;

Įranga: Vadovėlis, darbo knygelės, kortelės su ženklais „“, „

Per užsiėmimus

Pamokos etapai

Susiformavo UUD

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Laiko organizavimas

Komunikacinis UUD, reguliavimo UUD

Skambina ilgai lauktas skambutis -

Pamoka prasideda!

Žinių atnaujinimas

Asmeninis UUD, komunikacinis UUD, reguliavimo UUD.

1. Žodinė sąskaita.

a) priekinis darbas.

Mokytojas skaito užduotį, vaikai augina kortelę su teisingu numeriu.

Suskaičiuokite nuo 1 iki 10

Parodykite numerį, kuris:

    yra tarp skaičių 4 ir 6

    daugiau nei 3 ant 1

    mažiau nei 5 x 2

    stovi prieš skaičių 8

    skaičiuodami skambina po 9

    susideda iš dviejų dublių

2) Darbas su piešiniu

Vaikinai, ką jūs dabar rodote? ( skaičiai)

Kodėl mums reikia skaičių? (Skaičių, posakių rašymui).

Tada pažiūrėkite į paveikslėlį (lentoje 3 tiesios linijos, 2 laužytos linijos, 4 spinduliai, 1 lenkta linija), ką tu matai? (Linijos)

Kokios linijos? ( tiesios linijos, spindulys, laužytos linijos, kreivės)

Dabar suskaičiuokite, kiek iš viso turiu eilučių. ()

Dabar suskaičiuok, kiek eilučių? (3)

Dabar suskaičiuokite, kiek trūkinių linijų? (2)

kaip tu pavadinai? (skaičiai)

Ką galima pasakyti apie tiesias ir laužytas linijas?

(Tiesios linijos – 3, trūkinės linijos 2, tiesios daugiau nei trūkinės, trūkinės mažiau nei tiesios)

ka tu dabar veikei? (Palyginkite eilutes)

3. Darbas su matematiniu rinkiniu.

(Dirbkite poromis, vienas mokinys prie lentos)

Dabar uždėkite 2 žalius apskritimus ir 3 mėlynus apskritimus.

O kaip su ratais?

(mažiau žalios, daugiau mėlynos)

Kaip skaičiais užrašyti, kiek žalių ir mėlynų apskritimų? Kuris iš jūsų gali padaryti šį rekordą? (2

Matematikoje rašoma taip, bet skaitoma taip: du yra mažiau nei trys. Koks ženklas buvo naudojamas? („mažiau“)

Ir pasakyk man, kurių ratų daugiau? (mėlyna)

O kaip dabar surašyti, jei mėlynų yra daugiau? (pasukite ženklą į kitą pusę)

Matematikoje rašoma taip, 3 2, o skaitoma taip: trys yra daugiau nei du.Koks ženklas buvo naudojamas? ("daugiau")

Prielaidų teiginiai, patirties aktualizavimas.

Apmąstymas apie savo patirtį.

Problemos formulavimas.

reguliavimo UUD,

asmeninis UUD.

Vaikinai, kodėl mes tai darome?

Kam tai? Suformuluokite pamokos temą.

Išmokite lyginti skaičius ir išmokite rašyti ženklais

Vaikų naujų žinių „atradimas“.

Kognityvinis UDD, asmeninis UDD, komunikacinis UDD, reguliavimo UDD.

Pradėkime savo tyrimą.

Kaip atrodo ženklai?

Jie atrodo kaip paukščio snapas. Šis paukštis yra labai gobšus, jis visada plačiai atveria savo snapą.

Eilėraštis

Rodyti daugiau ženklo.

Rodyti mažiau nei ženklą.

O jei kairė ir dešinė dalys lygios, koks ženklas dedamas, parodyk.

O dabar atsiversk vadovėlį ir skaityk, ką išmoksime pamokoje p. 46.

Ir kodėl mums reikia šių ženklų įraše? (nerašyti žodžiais, taupyti laiką)

Pažiūrėkite į viršutinį kairįjį paveikslėlį. Ką tu čia matai? (2 žali kvadratai ir 3 mėlyni apskritimai.)

Kas daugiau? (Mėlyni apskritimai.)

Kaip tai buvo įrašyta? Skaityti. (Trys yra daugiau nei du.)

- Kas yra mažiau? (Žali kvadratai.)

- Perskaitykite įrašą. (Du yra mažiau nei trys.)

Analogiškai analizuojami paveikslėliai dešinėje, iliustruojantys 5 4, 4 įrašus

Pažvelkite į paveikslėlį su paukščiais. Užsirašykite istoriją. (Buvo 3 paukščiai, dar 1 atskrido. Buvo 4 paukščiai.)

(Daugiau.)

Perskaitykite įrašą. (Keturi yra daugiau nei trys.)

Parašykite istoriją antrajam įrašui. (Buvo 4 paukščiai, 1 paukštisnuskrido. Liko 3 paukščiai.

Ar yra daugiau ar mažiau paukščių? (Mažiau.)

Perskaitykite įrašą. (Trys yra mažiau nei keturi.)

Kartu su stalo draugu rašykite pastabas nuotraukoms su vyšniomis.

(Patikrinkite. Įrašai yra lentoje: 3 + 1 = 4, 4 ir 4-3 = 1, 1

Vaikai atranda ženklų panašumą su daiktais.

Savarankiškas darbas poromis

dirbti porose,

savęs išbandymas

Kūno kultūros minutė

Asmeninis UUD, komunikabilus UUD.

Savarankiškas darbas su savikontrole .

Reguliavimo UUD

Asmeninis UUD

Darbas sąsiuvinyje spausdintu pagrindu. Atidarykite užrašų knygelę į 18 psl. Perskaitykite pirmąją užduotį. Įrašykite laiką patys, pažiūrėkite į žemiau esančius ženklus. Koks yra ženklo, kuris parašytas pirmiausia, pavadinimas? (Daugiau.)

Ką rodo mėlyni taškai? (Laiško pradžia.)

Apsukite ir parašykite šį simbolį iki eilutės pabaigos.

Koks antrojo veikėjo vardas? (Mažiau.)

- Raskite mėlyną tašką, pažiūrėkite, kaip parašytas šis ženklas. Apsukite ir parašykite šį simbolį iki eilutės pabaigos. - Pažiūrėkite į piešinį su kamuoliukais. Kiek žalių kamuoliukų? ( 3.)

Į tuščią langelį įveskite skaičių 3.

Kiek rožinių kamuoliukų? (5.)

Į tuščią langelį įveskite skaičių 5.

Kurių kamuoliukų daugiau? (Rožinis.)

Užpildyti spragas. (Daugiau rožinių kamuoliukų nei žalių.)

(5 3.)

Kurių kamuoliukų mažiau? (Žalieji.)

Užpildyti spragas. (Žaliųjų rutuliukų yra mažiau nei rožinių.)

Padarykite atitinkamą įrašą. (3

Savarankiškas darbas. (Priekinė patikra.)

Pirminis tvirtinimas.

Reguliuojantis UUD, komunikacinis UUD,

asmeninis UUD.

Dabar grįžkime prie mūsų mokymo programos.

Apsvarstykite piešinį p. 47. Iš kokios pasakos herojai? (V. Suteeva „Maišelis obuolių“.) Prisiminkite pasaką. Kodėl gyvūnai kiškiui atnešė tiek daug dovanų? (Už gerumą. Jis su visais elgėsi pats.)

Naudodami paveikslėlį pasakykite savo stalo draugui, kaip gauti skaičių 5.

Kaip surinkti 5 rublius su paraštėse pavaizduotomis monetomis? (2 + 2 + 1,2 + 1 + 1 + 1,1 + 1 + 1 + 1 + 1.)

Pažvelkite į kitą paveikslėlį. Kiek geltonų juostelių reikia dėti – kad uždengtų vienkartinę? (6.)

Kiek žalių? (3.)

Kodėl gavote skirtingus atsakymus? (Skirtingo ilgio juostelės.)

Kurių juostelių reikia daugiau? (Geltona.)

Dirbti porose

Atspindys

Reguliuojantis UUD, komunikacinis UUD,

asmeninis UUD.

Ko išmokote klasėje?

O dabar kiekvienas daro išvadas pats.

Aš šiandien…

Prielaidų teiginiai, žinių sisteminimas.

  1. 1. © m. i. mors S. i. Volkova Matematika Darbinis IŠSILAVINIMAS | C A 1 E! | hSUV
  2. 2. jaunesnysis - „‚m. ,NUO. kur ‘ ‚ ir th ’ „“. „‚. _", sch. .‚. .‚‚„„„ c x c! h< „на. ‚Ё С» . . . „.‚ к: Км чипу. пттКЫМтЙмми. к _ за. н. ‚ т „ ‚ _% „д- 3
  3. 3. F? RUSIJOS MOKYKLA DFGOS M. ir. Moro S. I. Volkhova matematikos darbo knyga bendrojo lavinimo įstaigoms Dviejuose skyriuose 1 dalis 2-asis leidimas Maskvos prosiskpepise 2012 m.
  4. 4. Udk 3734674251 Rusų mokyklų serija buvo įkurta 2001 m. LBC 22.1302 ‘t’ Simboliai: @ - sujunkite taškus išilgai liniuotės; ® - spalvoti, piešti; ® - suderinti brėžinį ir matematinį užrašą; ® - įrašykite vieną iš šių ženklų, kad gautumėte ® teisingus įrašus: Ш - užsirašykite tokį skaičių, kad gautumėte teisingą lygybę arba teisingą atsakymą; Sh – ratas. Matematikos sąsiuviniai (1 ir 2 dalys) "Netinka organizuoti talpų knygrišių darbą. Jų užduotis išdėstyta pagal vadovėlio įvyniojimą. tklvss (autoriai M. I. Moro‚ S. I. 8olkoa. S. V. Stepanas) Tačiau sąsiuviniai taip pat gali būti used when working with other textbooks, since they present a system of various toshroyuishkhi expanded and improved for the first time teaching mathematics in elementary grades. т Формирования поисковиками шифр и выполниться других математическикэаписеи. Учебное парение Серии «Школа России Море Мария Игнатьевна. Подкова Светлана Ивановна МАТЕМАТИКА иеюпррозштияиачалмоюоброэоашюя Руцоюжмштнкмшмзштши руководителе аАжеломшоаа. Руковоштеаьицетепьсаотоюоте сниманием здназороаа Редактор ЛБьБушХудотоитиЕнСмоефцСнСашшкод Хуаоттоестеемнйредпторкндосидвед Коипьотериее hersptagnsvloaoaag. Techkteokkyreshttorsnireaovshkorektoriusndakumda. Atleidimas nuo mokesčių – Bendroji Rusijos Cezifostor trolių asociacija OK 005-93-953000 Red. kad. Serijos ID M 05024, 2001-09-12. Be spaudos 05.10.11. Forint 10 000 Butano užskaita. Ausinės „TechVooks“. Ofsetinė spauda. ush-ISA. 2.12 punktas papildyti. svoriai 100 000. Užsakymas Nr.5278. Akcininko atidaryta leidykla paprašėdemepchep. 121521. Maskva. 3-ioji Marinkos giraitės perėja. 41. Išnyko-o e nuolydis atitinkantis Kiklopai pateikti acetileno- nekantrus OM) sienos-b darbo tvarka Kok-squishy. - vaikų kolonijaOOF-pefttiat toleruos vadinamąjį ship-in CCSS. PIF. t. Užtikrinkite mane, perspektyva aš m! Spur, 46. YO WON OYUZ-I-IIP-PYA) O, ieškokite / plokštesni su kabeliais. .. 2011 1888 Msh.) O Meninis OFOIMOM- Iedatepsteo oProseeetseiiieo. 2011-ųjų kraitis
  5. 5. Kiek? Kuris yra sąskaitoje? Kiek triušių yra paveikslėlyje? ežiukai? baltymas? Sugalvokite klausimus naudodami žodį kiek ir atsakykite į juos. Skaičiuodami iš kairės į dešinę, trečią lapą nuspalvinkite žaliai, o šeštą – geltonai. d‘ F I 5 I F ShshSdy sh
  6. 6. ЁЁЁЁЁЪЁ-ЁЁЕЁЁЁЁЁШ Aukščiau. Apačioje. Kairė. Dešinė Nuspalvinkite priekabas taip, kad raudona priekaba būtų tarp mėlynos ir geltonos, o žalia priekaba būtų kairėje nuo geltonos. Nuspalvinkite vėliavą, kuri virš visko yra raudona, žemiau visko - geltona, o vėliavą tarp raudonos ir geltonos - mėlyna. O Triušiai, kurie žiūri į dešinę, palieka baltą, o kairę dažo juodai. e in, | | „d“ ir M! m, | ." Nupieškite morkas taip, kad visi triušiai jas turėtų "| tapo lygus. Yoooooooooooooooooooooooooooooooooooo F O "" O Pabrėžkite tai, kas keičiasi: spalvą, dydį arba " | formą. Pagal šią taisyklę nupieškite du rutulius.
  7. 7. Fooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooi “anksčiau. Vėliau vėliau. Pirmiausia. Tada piešiniai rodo, kaip pastatytas namas. Kas pirmiausia? Kas toliau?
  8. 8. E. :: Tiek pat. Daugiau. Mažiau O Kurioje eilutėje mažiau lapų? Nubrėžkite taip "", kad dviejose lapų eilėse jis taptų lygus. || | P! P! JOS | P| | P| | P| | P| | P| P'! | || AT'! P! Stebėkite, kas keičiasi. Nuspalvinkite grybų kepures "|, kad pasikeistų ir jų spalva. P‘! O Parodykite šviesoforo signalus, nuspalvinkite juos. | P| P‘! ® viršutinė vidurinė apatinė raudona geltona žalia t!
  9. 9. Kiek daugiau? Kiek mažiau? Apibraukite ir nuspalvinkite balionus poromis: raudona – mėlyna, raudona – mėlyna. Kurių kamuoliukų yra daugiau ir kiek? Kurių kvadratų daugiau: mėlynų ar raudonų? Spalva atsakyme: P. Parodykite nuotraukoje kiek dar. Shshshshshshshshshshshshsooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood, kurie yra mažiausi apskritimai: geltona ar žalia? Spalva atsakyme: A. Tęskite piešimą: pirmiausia pakeiskite tik formos spalvą, o tada spalvą ir dydį. Ш_„ Apibraukite kryžius ir nubrėžkite tą patį skaičių.
  10. 10. Neskaičiuodami nustatykite, ko daugiau: riešutų ar vyšnių. Suderinkite paveikslėlį ir rėmelį su teisingu atsakymu. . "[ ts yours: | 'Sha' Oh ka: a r @ G run" Daugiau riešutų ir vyšnių vienodai NEI vyšnių NEI VYŠNĖS Sekite, kas keičiasi. Spalvokite, kad su kiekvienu žingsniu keistųsi ir spalva. Stebėkite, kas keičiasi judant iš vieno piešinio į kitą ir nupieškite figūras paskutiniame kadre.E „AAA h' A A / > -`. bet taip, kad jos būtų pasuktos į šoną. RRRR:
  11. 11. P ". "-" . .-. - "-. „YOYOYYO „YO“ Y 225-22 !! !Ёёёёзвввввввввв-- "m o 1:5 NOGO "Ne d W SH A O Suformuokite poras: apskritimas - kvadratas. |. | 0 | | 0 | Kas daugiau? Spalva atsakyme: P arba O. Kiek daugiau? |" Edfe MPSCH * T 1 S t-YCHPPP - h in! jie gieda „zh“ oud „in d“; 1 _ „R; y - z, _ _- Ъ Yo ‚-. . _] - «› „1 0 Vienas ar du? Nuspalvinkite atitinkamą kortelę. ЁЁ P WEEEEE, _, ‚ E1KhSh1111P1PZ1Kh
  12. 12. Y. ‘Nuspalvink tiek apskritimų, kiek yra šunų. : ::. 0000 tg laukiate? g 5%, O Nupieškite tiek morkų, obuolių ar grybų, kiek nurodyta skaičiais. ir Ё Shch g Gabalas ir 0 * ’ k. g? “. ЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁЁ
  13. 13. W] Nupieškite 3 žalius obuolius, o raudonų obuolių tiek daug, kad iš viso paveikslėlyje yra 4 obuoliai. `„ _ 1 Pažiūrėkite, kas keičiasi pereinant nuo vieno piešinio prie kito, ir nubrėžkite figūras paskutiniame kadre. k / ‚_ w Kūgiai W, w Kiekvienai nuotraukai pasirinkite savo įrašą. q; I, ' " ‚t b ‚ F taya-S 11
  14. 14. E: Ilgiau. Trumpai tariant. Vienodo ilgio O Kuri juostelė trumpesnė? Nuspalvink ją. Е® с::::т О Užpildykite lentelę ir palyginkite, kas yra paveikslėlyje | | | | E: mažiau, kas daugiau. | P P P N Užpildykite laukelį teisingu atsakymu. | MAŽIAU kačių, MAžiau pelių, | nei pelių. nei katės. | E', x. t ''
  15. 15. SHOYAYOY Pasirinkite savo įrašą kiekvienam piešiniui. Nubrėžkite apskritimą. 0 apie PP Po vieną apibraukite tas figūras, apie kurias galima teigti, kad jų yra daugiau nei dvi. AOASHSHAOSHSH h ") d") Y G; g-d-h - ​​​​g-schdgch g-' "^-. 1 x 1 t _: _ ‚ъ in g t ‚ ir 1 k x 3 "Ir 'g e ‚ R 1 C ‚I N; g „G,“ m. ‚- t „c c „1 C: 13
  16. 16. Ъ ТЁЁЁЁЁШЁЕЁОЕЕ О Kiek figūrų yra kiekviename laivo brėžinyje? Ш Į laukelius įrašykite teisingus skaičius. О Prie kiekvienos nuotraukos raskite savo diagramą ir įrašykite. | | | Yoyo ® h! a. .: a 9 d | 11-74' Nubrėžkite kopėčias. | Yo. Ё° | ® | | | __EEB"; EEEEEE_EEVE$ЁB"EEEEEE
  17. 17. Taškas. Kreivės linija. Tiesi linija. Linijos segmentas. Luch 1111 e. O Visas eilutes padalinkite į dvi grupes. Kiekvienoje grupėje užrašykite eilučių numerius. Ir 3 4th Azh SHOT 1‘ G]: SHOGYO A: SH O Nubrėžkite tiesią liniją per du pažymėtus taškus. Kiek linijų galima nubrėžti per du taškus? Ш Per tuos pačius du taškus nubrėžkite lenktą liniją, kitą lenktą liniją ir dar vieną. Padarykite išvadą. A Nuspalvinkite kiekvieną piešinį, kad jis atitiktų įrašą. : k ‘gyvas-kelmas n p- t k #1’ EMOKESIS;
  18. 18. Nutrūkusi linija Kiekvienam piešiniui padarykite savo įrašą. LLCOOI 5-/ = SHSHSHEY d Shishi<>®®®Ф Nt/ b‘ Nubrėžkite laužtą liniją, sujungdami taškus jų skaičių tvarka. 1 3 2 Kurioje figūroje nubrėžta trūkinė linija? Nuspalvinkite kortelę jo numeriu. 4 b t 4 16
  19. 19. ežiukas a 1-oz -5 piktinantis-din: -; ; О Kiekvienas pieštukas pavaizduotas kaip segmentas. Prijunkite pieštuko liniją prie segmento. . _+- _ ` ST: - r: ST „ | a: J + C O Kokia figūra nubrėžta? Nubrėžkite jį taip, kad gautumėte segmentą. dubenys
  20. 20. Ženklai E Kokį laiką rodo laikrodis? Užsirašykite reikiamą skaičių. Kiek žalių kamuoliukų yra paveikslėlyje? Ш Kiek rožinių kamuoliukų? Ш 00000000 Kurių kamuoliukų daugiau: žalių ar rožinių? Užpildykite tuščius laukus. Daugiau f rutuliukų nei Parašykite skaičiais ir ženklais >,<. Каких мячей меньше: больших или маленьких? Меньше „_. мячей, чем ф. Запиши это с помощью цифр и знаков >‚ <. 18
  21. Lygybė. Nelygybė Suskaičiuokite, kiek obuolių yra kiekvienoje nuotraukoje, ir palyginkite rezultatus. Užrašykite dvi nelygybes. 00 00, Kiek karoliukų uždaroma ant kiekvieno siūlo? Nubrėžkite juos rėmeliuose. exarch 02 ir r / +/ taip arba 5>yy 2? 4 x 5 1 fazė / t, o Sasha yra virš Toljos, bet žemiau Vanijos. Po kiekvienu segmentu parašykite pirmąją berniuko vardo raidę. 19
  22. 22. e. "Daugiakampis EE o Kiek? Užrašykite. E? O 0.0 0 UZ w (a ЁОСЯЁШ ") "ш" o Kiekvienoje eilutėje nubrėžkite tiek figūrų, kiek _. “, kaip rodo skaičius. o Nuspalvink visus penkiakampius mėlynai, o visus trikampius – raudonai. `®priešas><>OA | o Kiekvienai nuotraukai pasirinkite pastabą. 1: „Ar ne? 5 ‘H Y Y-ЁЁЁЁЁЁЁd-dgzaavvnaaz
  23. 23. D, E "' | peeeeeeeeeeeeeeeee" * "u. P pinii: 1-. .-__. _.. -.. - SHSHSHSHSHSHSHSH O [Y 'Y ® E "- P P E" o -2 2. - O ": :vv: vv*EgЁ*"". .‚. .. .| . | |nn y1pp P pppnpppppp O Nuspalvinkite piešinį taip, kad jis atitiktų: " įrašus. $51 OYO OYO OYO 2<4 4>3 3<5 4=4 " Т - ППИК Ш у П: !ПП; |.и| ;.а; ||: | в. ;Ё, :! = -.: --- (п. у С -Ш-
  24. 24. Shchiishshshvy Pasirinkite savo įrašą kiekvienai nuotraukai. 6-/ = Nubrėžkite apskritimus. ® nyb „YU y G k; kamanos boa konstriktorius 888 y k; FuA21, [apsaugotas el. paštas], &yy&2,Ё%,2%`? Sujunkite skaičius iš eilės. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 W. __ d‘; T d? ! S, 5,43 m. 999y999.999Ё A23%, @Ж,9‘ %&, @Ё%, 2% 22
  25. 25. shshshshshshshpysh. Yo | P| | P| 0 0 0 0 0 0 0 E: """ "" | || O Jei kortelėje yra pavyzdys su 3 atsakymu, nuspalvinkite jį raudonai, jei 2 - mėlynai. " | ® 4 - 2 E E: 5 - 3. Yopp E! gėrimas (h kelmai d). . ... -- _ | P| "apie [apsaugotas el. paštas]@ Yo ---------- k: O Kiekvienoje eilutėje pažymėkite ir nuspalvinkite tiek „I skaičių, kiek rodo skaičius. . y | ; [n W d Bazam“. :.. ==: aa: :E: Jo
  26. 26. Centimetras О Užpildykite apskritimus segmentų skaičiais, kuriais galima pažymėti raudonus ir žalius pieštukus. О Liniuote išmatuokite paveikslėlyje ir užrašykite pieštuko ilgį bei skaičiavimo pagaliuko ilgį. 0 O Tęskite raštą. D. 1:21 R" + a +-o- +-4--+-4--+-4-+ "u "g tch-"b-c-
  27. 27. EEEEEEEEEEE%EEEBSH< Увеличить на Уменьшить на о Рассмотри рисунки. Рамку с равенством для перехода от рисунка слева к рисунку справа закрась жёлтым цветом, а от рисунка справа к рисунку слева зелёным. ° тузы / =1 Сделай рисунок к записи. 19+т / =% О Увеличь на 1: Уменьши на 1: ЦЕНЕ ПЕНЕ! ШШШШШ о Раскрась бусинки: одна - красная, две - си- ние, одна - красная, две - синие Сколько красных бусинок? Ш’ Сколько синих бусинок? Ш Сколько всего бусинок? Ш
  28. 28. 555 %: pi ;:. e:h: D% 3 + 9; 5,7‚61; / 0‚: D; " ; ; ; b, O Naudodami paveikslėlius įrašykite į laukelius reikiamus skaičius apie ". gz -P \u003d t 2 y; - y-t +3-13=’ O Išmatuokite atkarpą ir užrašykite jos ilgį. W cm Kiek centimetrų reikia padidinti atkarpos ilgį, kad gautume 9 cm ilgio atkarpą? Ant W žr. šio segmento piešimas. YOYOZHOYOYO
  29. 29. Išmoktų dalykų konsolidavimas O Nuspalvinkite pavyzdžius tais pačiais atsakymais, kaip nurodyta. O Įveskite trūkstamus skaičius. y t. .. : skaičiuoti t. ‚i1;lad: .$;5#; &% `* "ЁТ 1 1 6 | " . o °т4)т
  30. 30. Kiekvienai nuotraukai pasirinkite savo įrašą. Užpildykite trūkstamus skaičius. Sh dzaza g a i. a+0=. : ; . 9 + t \u003d 9t g: ​​_; e-: na: dev: s' 9: \u003d: 9 s-zhv \u003d ko ir „taip + wx \u003d s + 7 \u003d 7 močiutės megztos kojinės jos anūkai, po vieną po porą kiekvienam. Kiek anūkų turi močiutė? Užsirašykite: W 28
  31. 31. Užrašykite savo lygybę kiekvienai nuotraukai. Kokie skaičiai uždaryti kortomis? Užsirašyk. Kiekviename stulpelyje užrašykite dar tris pavyzdžius. Comput. . _ Su. Yos: 9-Yo9 \u003d [Yo1: Yo t.8-‚ / \u003d Yo Yo Yo 17yo + B75 \u003d Yo 1 Yo Yo 858% Yo t 1 1Yo 7-%: h. Yo 5: + u003d Y:: YO Y+7=DO YO YO: ‚ . . . . . . . . ‹ › . . „‚. . . . . . ‚ . . . t. ‚ 4 . . . . . . . ‚ . . . ‚ ‚ . . . . t
  32. 32. Įrašykite trūkstamus skaičius ir + arba - ženklą. . . . . . . t b. . . . t. ‚ ‚ . . . . . . . . . Kiekvienai nuotraukai užrašykite savo lygtį. 4 USD?' "k`__›__`^" 'Y r _ _ ‚ . 'Th' su r p o dg' d: "" d "ka" Ch" 7 '37- , Yo' ` 4/ (5 ) 3 +2y1+3%5-1y2+3 9 @ 2+2 6-1 1+4 3+1 Į dėžutes pagal paveikslėlius įrašykite reikiamus skaičius - C) Kiek obuolių yra dviejose lėkštėse?
  33. 33. PNSCHEPEEP PPPPNNNNPP 0 Parodykite skirtingomis spalvomis, kaip skirtingais būdais galite gauti skaičių 4. o (d o 4 ® oFo (EF 0) Išmatuokite kiekvieno segmento ilgį. P E] 'PIEPPPPPNCPPPPPPPPPPPPPPPP
  34. 34. Sąlygos. Suma. 4 0 Pabraukite lygybes, kuriose trūksta a-+ terminų. Comput. h--+ .4 Š! Yeoyoung" a: nyeongpyonyoa: !E! už kaltę. ir! |"k! d!p „„ pi ptspppppppp pini; _+. i 0 Užrašykite kiekvienos nuotraukos lygtį. vienas; dЁ'dChR "e: for d" "pF; ; tt SPPPP] GUM] 0 Nuspalvinkite pieštukus taip, kad raudonas karan-'4 brūkšnys būtų ilgesnis už mėlyną, bet trumpesnis už žalią. ' trumpiausio pieštuko : W cm; 1 iš ilgiausio pieštuko: W cm. _ apie. l ‹ h _ t d ‘d’ | 1 t t + t+ t- + +- A - ›-+-+ -+-#-r-+4-bt - "l -+ ‚- * "t. t "_ -‚/ +' "T" in -+-+-t-+ g 4. 7% b + `- -t 9 +--9- "-+-4 "nutekėjimai - 4 ir a c - # t-+- -+ 1z+p+‹ ' 1 1 t
  35. 35. Užduotis Nubraižykite kiekvienos problemos diagramą. Išspręsti problemas. 1) Katė turi 3 baltus kačiukus ir 2 juodus. Kiek kačiukų turi katė? o [JDDZH Yo‚ DT? YG 7 Y 1 Y ° „y“: TTTd 2) Dėžutėje buvo 8 kubeliai. Miša iš dėžutės paėmė 2 kubelius. Kiek kubelių liko dėžutėje? tata; 7% t; harem „yad gita: 1:2 y ' ir: 'yo-y 1 t = tayoayty' Parodykite skirtingomis spalvomis, kaip skirtingais būdais galite gauti skaičių 5. ode @@@@@ $Ъ®@®®@ Piešti du segmentai: vienas 6 cm ilgio, kitas 2 cm trumpesnis. . . . ‚ . . . . . . . . ‘‚. ‚ . . . . . . . b. . ‚ . . . ‚_. . . . c. . . ‚ ‚ . .
  36. 36. Apie Kiekvienai schemai sugalvokite problemą ir ją išspręskite. 1) priežastis SPECIALUS: jie pasieks-P 2 › pinii ‘ 13:13:13 pasiuvo O Užpildykite sąlygą ir išspręskite problemą: Yura turėjo Sh automobilius. Jie jam davė dar 2 automobilius. Kiek automobilių turėjo Yura? PPCPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP 9 PyoPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP R the pipseyatepppppppppp. Pagavo 2 snaiges iš popieriaus, o Lena pagamino tą patį. Kiek snaigių iš viso nupjovė Dima ir Lena? Nubraižykite diagramą ir išspręskite problemą. PPPPPPPPPPPPPPPPPYOYABYOMLPPPPPPPP O Sujunkite taškus išilgai liniuotės, kad sudarytumėte keturkampį ir trijų grandžių poliliniją. NUO. . . . Oi
  37. 37. Tai tapo dar 2. Kaip. mes“: užpildykite lenteles. I+2=t; t:2+:2gz; ; DAUGIAU tapo 2 mažiau. Kaip. TAIP PAT: šišas. . . . ‹ - › t 35
  38. 38. O Kiek daugiau žuvų yra kiekvienoje kitoje nuotraukoje nei ankstesnėje? Užpildykite langelius skaičiais. ЁЁPP Ш PIPEIPPPITSEЁPPPЁPBPPP' O Pagal kokią taisyklę keičiasi brėžiniai? Užpildykite langelius skaičiais. P P P EE O Nuspalvinkite kvadratus dviem spalvomis – žalia ir geltona, kad pirmoje eilėje būtų 1 žalių kvadratų mažiau nei geltonų, o antroje – 3 daugiau žalių nei geltonų.
  39. 39. O Raskite dvi problemas. Apibraukite jų skaičius. Išspręskite kiekvieną problemą. 1. Viename pieštukų dėkle yra 6 pieštukai, kitame – 2 pieštukai. Kiek šepetėlių yra dviejuose pieštukų dėkluose? 2. Krūvėje yra 5 raudoni rutuliai ir 2 mėlyni. Kiek raudonų ir mėlynų kamuoliukų yra šiame ryšulyje? 3. Broliui 8 metai, o sesuo vyresnė už brolį. Kiek metų tavo sesei? 4. Krepšyje buvo 10 kamuolių. Iš krepšio buvo paimti 2 kamuoliai. Kiek kamuoliukų liko krepšyje? 5. Ant didžiosios ledo sangrūdos yra 6 pingvinai, ant mažosios – 2. Kiek pingvinų yra ant didžiosios ledo lytinės? PPPPPPPPPPPPPPPPPPPTsTsTsTsTsTsTsTsPTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsTsPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPSHISH IL P O Išmatuokite ir palyginkite kiekvieno laužtuvo grandžių ilgius- PPP I PNI PNI PPP PNI P y. W SM W CM R“ W CM Wcm>Wcm Wcm>Wcm
  40. 40. Nubraižykite kiekvienos problemos diagramą. Išspręsti problemas. 1) Kolia turėjo 5 rublius. Jis nusipirko pieštuką už 3 r. Kiek jam rublių liko? 2) Plyne buvo 4 kiškiai, bet buvo dar 2. Kiek kiškių buvo proskynoje? shshshsh shshshsh “+030” 000000 o.9;-t3:= o s O o a a „.9-; I-_ % \u003d E_b E © 3 + 2 in-2 | 9-2e6-o @® 4 + 2 7-2 8-2 4 + 3 Nuspalvinkite visus keturkampius raudonai. OOSCHS7<7<>
  41. 41. O Ryte gėlių lovoje buvo y y 9 y $ y. Vakare tapo 3 mažiau. Kiek yra tulpių? Voverė jį turėjo. . . . . . Yra dar 3. Kiek jis tapo? ППППППППЦПППЦПЦЙЁЯЪЁМЛППППППП " ЦК: ПЕЁПЦПЕЕЦЕЁПЦПЕЕПБИНП' С] ПППЦЦППЦЦППЦПЦППЦПЦЦППППП ПИПЕЫПЦПЪЗЕЦЕНППЦВПЕЩМЦП ПППППППППЦПЦПППППНППППППП ПЕЦЕНПНПИБЦЕЁЦППЕЕМЕПППП О Зачеркни лишнее число в ряду: 2, 4, б, 7, 8, 10. О Определи, на сколько сантиметров красный отрезок длиннее синего. На Ш см. О Разбей все фигуры suskirstyti į dvi grupes pagal skirtingus kriterijus. Užrašykite lygybę kiekvienu atveju. " _ o a sh! '-1 11: 11 111 Yo -. 0 * "C
  42. 42. О Kiekvienai nuotraukai pasirinkite savo įrašą. y F d t ’ a 1 . t d Yo babuinas 00 USD. . A Ant kiekvieno krepšelio parašyta, kiek jame yra obuolių. Sujunkite brėžinius su linija, kurioje nupieštas tiek pat obuolių r 'r, ir užrašykite dvi teisingas lygybes.
  43. 43. . d ‚ ‚l- Youiyot --^< а- из»! Стало на 2 больше. Стало на 3 меньше. Сколько? Сколько? Сначала Коля сделал из бумаги Ш фонарика, а потом ещё 3. Дополни условие, поставь вопрос, реши задачу.
  44. 44,4 - ‚ . ‚ “. o. 1 su o. . . b--. T t ' * t. ir užrašykite tikrąsias lygybes ir tikrąsias m+ nelygybes naudodami skaičius 7, 2, 5, 9 ir ženklus +, -, =, > ,<. т; пацан мамин ипипк ° ПЕПЕЛ] О Оля 6 кукол: т} Аня-на2больше:888%8888. „ т °"°’""‘° М"? пипипипдтитжппнд +т+ " Д: .Ш у О С одного куста сняли ё. т г „‚ Ё + с другого- 3. Сколько всего? $ т т Ь от О Какие числа закрыты карточками? Запиши. : „ О Оля старше Кати, а Катя старше Вики. За- крась карточку с именем девочки, которая „. т + ›ет_„‚+, + т 4-4 т + 1 т. + . + т 4 чтт. т т т ‘ т " т ‘ т т + . т т › ‹ т-4 + + 4тт« › - т т т т ‚ тч+„+„+ т 5 1 ` „ь т. - ч-ъ- „С; м» " „а „д- 4 4 ч; д. „дйштёе. 4т4-+-+- ` . . 4 старше ДВУХ других. ‚д, ‚к 4,.
  45. Kokie skaičiai uždaryti kortomis? Užsirašyk. Sujunkite taškus su segmentais, kad gautumėte 3 trikampius. Kiek yra keturkampių? W
  46. #48 ". " 0 Stebėkite, kaip brėžiniai keičiasi iš kairės į - ". " dešinę. Prie kiekvienos nuotraukos sukomponuokite ir užrašykite ". | lygybė. . PI Pabrėžkite lygybę, kurią galima pavadinti. .| perteklinis. PP! 8 П. ППИППШППШППЁ'. П. 'ППППППИППППЕП. 'ПЦПППППЦПИЦПЦП 'П. ' 'ПППППППППППППЦП. 'ППЦППП. 0 Начерти такой узор и продолжи его до конца строки. ПППНПППППППППППППНПЦПЦПППЦП ПЙППППШПППППППЦППЦПЦЦЦППЦЦП ПППППППППППЦЦППППЦЦЦПЦЦПП ПВЙПППБЙНПППЦЦПНПЦП ППППППППППППЦЦПЦППП
  47. 49. O Stebėkite, kaip BRĖŽINIAI keičiasi iš kairės į dešinę. Kiekvienai nuotraukai sukomponuokite ir užrašykite "-" lygybę. |-| Palyginkite lygybes Ir pabrėžkite, KAD JOS PAnašios. o Iš kokių dviejų dalių galima padaryti trikampį, nupieštą dešinėje? Spalva O Nustatykite taisyklę, pagal kurią sudaroma kiekviena geometrinių figūrų eilutė. Nupieškite trūkstamas figūras. 555356 ;!; ppppnpp; d;; !;; ;
  48. 50. Berniukai padarė Yo, o merginos – 2 sniego senelius. Kiek sniego senelių iš viso padarė berniukai ir mergaitės? rt; g t e t t tat T Tet / ‘ a-t. ‚Az ha Ar Petya turėjo r? !) t' 25,1 as' h / w. Broliui padovanojo 3 saldainius. Kiek saldumynų liko Petijai? Kokie skaičiai uždaryti kortomis? Užsirašyk. tu v-dzgt ё t: t= i ‚tёtsʹta= y% + t3=t dgt+gt= l dat-e 6:4": r= tsh: jau t-v; g Ed) - 7 \u003d E d a + ’= t; 9;. . : :3+:3=‘ t dt-tz- ; t... E t t tst. t t": t t
  49. 51. t t tt; ;*`: s ‘ - ‘velnias, t: t’ ----tt -- ‚r ‚ ` h. „‘r’ › ; L
  50. 52. y „dn O iš Moro M. I. ir kt. Matematika. 1 klasė – Vadovėlis – Elektroninių laikmenų vadovėlio priedai. tada myli nggsmapnsu - › tisgolttchsskn' rekomendacijos - Uspntts praktika - Cotttroitttts rpbstgt. t h! klasės – zttatsmptikp. Darbo programos. t yut yushsst Svetainė „Pradinė mokykla- / šaudykla. °//1-4.spėti. gi 1 $ vn 978- -o9-o2b27-7 ‘9 785090 Yo pgosvvshvniv i3LA "t" 1g-. ‹_: tgt1t 266277 Yo

02.02.15
11 klasė
Popoševa A. Yu.
"Žmogus gali atpažinti savo sugebėjimus tik bandydamas juos pritaikyti." Seneka jaunesnioji.
Pamokos tema: Antidarinis ir neapibrėžtas integralas.
Pamokos tikslas: žinių ir bendrųjų ugdymosi įgūdžių formavimas per tipinių, apytikslių ir kelių lygių užduočių sistemą.
Pamokos tikslai:
Edukacinis: formuoti ir įtvirtinti antidarinės sampratą, rasti įvairaus lygmens antideriatyvines funkcijas.
Ugdomas: ugdyti mokinių protinę veiklą, remiantis analizės, palyginimo, apibendrinimo, sisteminimo operacijomis.
Ugdomasis: formuoti mokinių pasaulėžiūrą, ugdyti nuo atsakomybės už rezultatą, sėkmės jausmo.
Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymasis.
Mokymo priemonės: epigrafas, dalomoji medžiaga.
Numatomi mokymosi rezultatai: studentas privalo
Žinoti:
išvestinės apibrėžimas
antidarinys apibrėžiamas dviprasmiškai.
Galėti:
rasti antiderivatines funkcijas paprasčiausiais atvejais
patikrinkite, ar funkcijos antidarinys tam tikru laiko intervalu.
Per užsiėmimus
I. Organizavimo momentas: Sveiki! Atsisėskite. Kas nėra?
1. Temos žinutė, pamokos tikslas, užduotys ir edukacinės veiklos motyvacija.
Ant rašymo lentos:
*** Darinys – „gamina“ naują funkciją. Primityvus – pirminis vaizdas.
2. Žinių aktualizavimas, žinių sisteminimas lyginant.
Diferenciacija – išvestinės radimas.
Integracija yra funkcijos atkūrimas tam tikra išvestine.
Įvadas į naujus personažus:
* pratimai žodžiu: vietoj taškų uždėkite kokią nors lygybę tenkinančią funkciją (žr. pristatymą) -savarankiškas darbas.
(šiuo metu 1 mokinys lentoje rašo diferenciacijos formules, 2 mokiniai – diferenciacijos taisykles).
savikontrolę atlieka studentai.(individualus darbas)
mokinių žinių atnaujinimas.
3. Naujos medžiagos mokymasis.
A) Matematikos abipusiai veiksmai.
Mokytojas: matematikoje yra 2 tarpusavyje atvirkštiniai veiksmai. Pažvelkime į palyginimą.
TIESUS.
ATvirkščiai.

* kvadratūra.
* ištraukimas iš kvadratinės šaknies.

*kampo sinusas.
* kampo arcsinusas.

* diferenciacija.
*integracija.

B) Abipusės operacijos fizikoje.
Mechanikos skyriuje nagrinėjamos dvi viena kitai atvirkštinės problemos. Greičio suradimas pagal pateiktą materialaus taško judėjimo lygtį (funkcijos išvestinės radimas) ir judėjimo trajektorijos lygties suradimas naudojant žinomą greičio formulę.
1 pavyzdys 140 psl. - darbas su vadovėliu (individualus darbas).
Išvestinės suradimo tam tikros funkcijos atžvilgiu procesas vadinamas diferencijavimu, o atvirkštinis veiksmas, t.y. funkcijos suradimas tam tikros išvestinės atžvilgiu, vadinamas integravimu.
C) Pateikiamas antidarinio apibrėžimas.
dirbti su vadovėliu: perskaityti apibrėžimą, pabandyti atsiminti, pasakyti apibrėžimą poromis. (darbas poromis)
Mokytojas: Kad užduotis taptų konkretesnė, turime pataisyti pradinę situaciją.
Gebėjimo rasti primityvumą formavimo užduotys – darbas grupėse. (žr. pristatymą)
Gebėjimo įrodyti, kad antidarinys yra funkcijai tam tikru intervalu, formavimo užduotys – darbas poromis. (žr. pristatymą)
4. Pirminis to, kas buvo išmokta, supratimas ir taikymas.
Pavyzdžiai su sprendimais „Surask klaidą“ – individualus darbas.(Žr. pristatymą)
*** Atlikite kryžminį patikrinimą.
Išvada: atliekant šias užduotis nesunku pastebėti, kad antidarinys nustatomas dviprasmiškai.
5. Namų darbų ruošimas
Perskaitykite aiškinamąjį tekstą 4 skyriaus 20 pastraipą, įsiminkite apibrėžimą 1. primityvus, spręskite Nr. 20.1 -20.5 (c, d) - visiems privaloma užduotis Nr. 20.6 (b), 20.7 (c, d), 20.8 ( b), 20.9 (b) – 4 pasirinkimo pavyzdžiai.
6. Pamokos apibendrinimas.
Frontalinės apklausos metu kartu su mokiniais apibendrinami pamokos rezultatai, sąmoningas naujos medžiagos sampratos suvokimas gali būti jaustukų pavidalu.
viską suprato, viską sutvarkė.
iš dalies nesuprato (a), nespėjo visko padaryti.
7. Rezervuoti užduotis.
Visai klasei anksti atlikus aukščiau pasiūlytas užduotis, siekiant užtikrinti labiausiai pasirengusių mokinių užimtumą ir tobulėjimą, taip pat planuojama panaudoti užduotis Nr. 20.6 (a), 20.7 (a), 20.9 (a)

4 pav


Prisegtos bylos

Tema: Ženklai >,< , =.

Tikslas: pristatyti ženklus >,< , =; научить выполнять записи с этими знаками.

Įranga: skaičių gerbėjas, skaičių juosta, kortelės su ženklais\u003e,< , =, магнитная доска (у каждого ученика).

Per užsiėmimus

    Org. momentas

Patikrinkite pasirengimą pamokai.

    Žodinis skaičiavimas.

a) - Suskaičiuokite nuo 2 iki 7; nuo 5 iki 1; nuo 4 iki 8; nuo 9 iki 5.

b) - Pavadinkite skaičiaus 5, 2, 6, 8, 4 kaimynus.

in) Darbas su skaičių gerbėju:

Skaičiuodami parodykite, kuris skaičius seka po skaičiaus 7, 4, 2, 8, 5.

Parodykite, koks skaičius yra prieš skaičių 9, 4, 2, 8, 3, 7.

Koks yra skaičius tarp 2 ir 4? 5 ir 7? 8 ir 10?

d) Eilėraščio užduotys. (Parodykite atsakymą skaičių ventiliatoriuje)

Ežiukas ėjo per mišką
Pietums grybų rasta:
Du - po beržu,
Vienas - prie drebulės,
Kiek jų bus
Pintiniame krepšelyje?

Trys geltonakės ramunės,

Dvi linksmos rugiagėlės

Vaikai buvo atiduoti mamai.

Kiek gėlių yra puokštėje?

Penki šuniukai žaidė futbolą

Vienas buvo iškviestas į namus.
Jis žiūri pro langą ir galvoja:
Kiek dabar žaidžia?

e) skaičių kompozicija.

Mes gyvename namuose.

1

1

2

1

2

3

1

2

3

4

    Pamokos temos nustatymas ir tikslų nustatymas.

    Darbas su magnetine lenta

Nubrėžkite tris apskritimus.

Žemiau nupieškite du stačiakampius.

Kokių skaičių daugiau?

Kodėl yra daugiau ratų? (jie neturėjo poros).

Buvo 3 apskritimai ir 2 stačiakampiai.

Taigi, kuris skaičius yra didesnis nei 3 ar 2?

Matematikoje tai parašyta taip:

3>2

Kas yra mažiau nei 2 ar 3?

Rašysime taip:

2 < 3

Matematikoje žodžiai daugiau / mažiau paprastai rašomi naudojant specialiuosius simbolius.

Šiandien pamokoje išmoksime užrašyti šiuos ženklus.

    Fizminutka.

(tyliai groja linksma muzika)

Saulė mus pakelia pasikrauti,

Vieną kartą pakeliame rankas pagal komandą,

O virš mūsų linksmai ošia lapija,

Nuleidžiame rankas pagal antrą komandą.

Surinkite uogas, grybus į krepšelį -

Mes kartu remiamės į trečią komandą.

Keturiems ir penkiems

Mes šoksime kartu.

Na, pagal šeštą komandą

Visi ramiai sėdi prie savo darbo stalo!

    Darbas pamokos tema.

    Darbas priekyje.

    Kaip atrodo šie ženklai? (Vaikų atsakymai).

    Daugiau ženklų atrodo kaip paukščio snapas. Šis paukštis yra labai godus. Ji visada atveria snapą didesniam skaičiui.

    Darbas su magnetine lenta.

Parašyk daugiau ženklų.

Parašykite mažiau nei ženklą.

Jei kairioji ir dešinioji dalys yra lygios, padėkite „lygybės“ ženklą. Su šiuo ženklu jau esame susipažinę.

3. Dirbti su vadovėliu.

Atsiverskite vadovėlį į 46 puslapį. Kokie yra ženklų pavadinimai viršuje? (didesnis nei, mažesnis už, lygus).

Paskaitykime, ką darysime pamokoje (Skaito gerai skaitantis mokinys).

Pažiūrėkite į viršutinį kairįjį paveikslėlį. Ką tu čia matai? (2 žali kvadratai ir 3 mėlyni apskritimai).

Kas daugiau? (mėlyni apskritimai).

Kaip tai buvo įrašyta?

3>2

Kas yra mažiau? (Žali kvadratai).

Kaip tai buvo įrašyta?

2<3

Pažiūrėkite į vidurinį paveikslėlį. Kokias formas matote? (4 raudoni ir 5 geltoni trikampiai).

Kas daugiau? (geltoni trikampiai).

Kaip tai buvo įrašyta?

5>4

Kas yra mažiau? (raudoni trikampiai).

Kaip tai buvo įrašyta?

4< 5

Pažiūrėkite į viršutinį dešinįjį paveikslėlį. ka tu ten matai?

(5 violetiniai ir 5 žali apskritimai).

Ką galite pasakyti apie violetinių ir žalių apskritimų skaičių.

(Jų skaičius yra tas pats)

Perskaitykite įrašą.

5=5.

Koks ženklas buvo naudojamas rašant?

(.)

Pažvelkite į paveikslėlį su paukščiais. Užsirašykite istoriją.

(Buvo 3 paukščiai, dar 1 atskrido. Buvo 4 paukščiai.)

Ar yra daugiau ar mažiau paukščių? (daugiau)

Perskaitykite įrašą.

4> 3 (keturi yra daugiau nei trys).

Užsirašykite antrą paveikslėlį.

(Buvo 4 paukščiai. Išskrido 1 paukštis. Liko 3 paukščiai.)

Ar yra daugiau ar mažiau paukščių? (Mažiau).

Perskaitykite įrašą. (Trys yra mažiau nei keturi).

    Studijuotos medžiagos konsolidavimas

    Darbas sąsiuvinyje spausdintu pagrindu.

- Atidarykite užrašų knygelę į 18 puslapį.

- Perskaitykite pirmąją užduotį. Įrašykite laiką patys.

Priekinė patikra.

Pažvelkite į žemiau esančius ženklus.

Koks pirmojo veikėjo vardas? (Daugiau).

Pažiūrėkite į mėlynų rodyklių kryptį.

Apibraukite ir parašykite šį ženklą eilutės gale.

Koks antrojo veikėjo vardas? (Mažiau).

Pažiūrėkite į strėles. Pažiūrėkime, kaip parašytas šis ženklas.

Apibraukite ir eilutės pabaigoje parašykite mažiau nei ženklą.

Pažvelkite į paveikslėlį su kamuoliukais. Kiek žalių kamuoliukų? (3).

Į tuščią langelį įveskite skaičių 3.

Kiek rožinių kamuoliukų? (5).

Į tuščią langelį įveskite skaičių 5.

Kurių kamuoliukų daugiau? (rožinis).

Užpildykite tuščius laukus:

Daugiau rožinių kamuoliukų nei žalių.

Užsirašykite.

5>3

Kurių kamuoliukų mažiau? (Žalieji).

Užpildyti spragas:

Žaliųjų rutuliukų yra mažiau nei rožinių.

Kaip tai užrašyti?

3< 5

    Pamokos santrauka.

Kokius ženklus sutikome šiandien?

Rodyti daugiau ženklo.

Rodyti mažiau nei ženklą.

Šioje pamokoje naudojau šias šiuolaikines ugdymo technologijas:

    Sveikatos tausojimas (pamokos rengimas atsižvelgiant į vaikų pasirodymą, vaizdinių priemonių naudojimą, palankią emocinę nuotaiką);

Panašūs įrašai