Енциклопедія пожежної безпеки

План-конспект заняття «Інформаційні системи. Класифікація інформаційних систем. Урок на тему «Інформаційні технології та еволюція їх розвитку Конспект на тему інформаційні технології

ДБПОУ КК «Армавірський машинобудівний технікум»

План-конспект заняття

З дисципліни «Інформаційні технології у професійній діяльності»

на 2 курсі спеціальність 38.02.05 «Товарознавство та експертиза якості споживчих товарів»

по темі: «Інформаційні системи. Класифікація інформаційних систем»

Розробив: Струкова Олена Олексіївна

Армавір, 2017

Тема заняття . « Інформаційні системи. Класифікація інформаційних систем»

дата проведення .11.09.2017р.

Тип заняття. Урок

Технологія заняття. Рівнева диференціація навчання на основі обов'язкових результатів.

Мета заняття . Вивчити тему інформаційні системи та класифікацію інформаційних систем.

Заплановані освітні результати.

Особистісні результати

виховання потреби до засвоєння знань;

цілісне представлення навчальної задачі;

розвиток уміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, виділяти головне, узагальнювати існуючі факти, логічно та абстрактно мислити;

формування умінь прогнозувати свої дії ситуації вибору рішення задачи.

Метапредметні результати

Пізнавальні

Уміння:

оперувати вивченими поняттями;

використовувати отримані знання під час роботи з інформаційними системами навчального характеру.

Регулятивні

Уміння:

включати нові знання до системи знань;

працювати за планом, звіряти свої дії з метою;

розвивати вміння та навички, достатні для побудови нового способу дій;

виробляти критерії оцінки та визначати ступінь успішності виконання своєї роботи;

вміти довести вирішення практичного завдання до кінцевого результату.

Комунікативні

Уміння:

розвивати здатність приймати та враховувати точку зору співрозмовника;

формувати постійну готовність до розуміння;

розвивати контроль за мовою та її змістом;

формувати здатність активного та конструктивного слухання.

Предметні результати

засвоєння досліджуваних понять;

вміння виокремлювати основні ознаки сучасної інформаційної системи;

оволодіння навичками систематизації типів інформаційних систем;

вміння відбирати навчальний матеріал та планувати його виконання під час самостійної роботи.

Основні терміни, поняття.

Інформаційна система, засоби підтримки, класифікація ІС, розімкнена ІВ, замкнута ІВ, ІВ на одному комп'ютері, ІВ на базі локальної мережі, ІВ на базі глобальних комп'ютерних мереж, інформаційно-пошукові системи (ІПС), системи автоматичного управління (САУ), автоматизовані системи управління (АСУ), які навчають системи.

Устаткування комп'ютер, плакати, мультимедійний проектор (інтерактивна дошка), персональний комп'ютер кожного учня чи пари учнів, вихід у ресурси мережі Інтернет. Презентація «Класифікація інформаційних систем»

План заняття .

Організаційний етап (7 хвилин).

Вивчення нового матеріалу (20 хвилин).

Етап закріплення знань (10).

Рефлексія (3 хвилини).

Домашнє завдання (2 хвилини).

Підбиття підсумків уроку 3 хв

Хід заняття :

Етап уроку

Ціль

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Час

Організаційний етап

7 хв

Організаційний момент.

Перевірити підготовку учнів до уроку.

Вітання

учнів.

Вітання

вчителі.

1 хв.

Актуалізація знань.

Підготувати учнів до сприйняття нового матеріалу.

Задає питання на тему «Види інформації» Як обробляється інформація, цілі та завдання ІТ».

Відповідають на запитання вчителя

3 хв

Цілепокладання та мотивація.

Прищепити інтерес учнів до теми уроку.

Пропонує учням навести приклади ІС та інформаційних технологій у медицині, у навчальному закладі, податкових та пенсійних органах, органах МВС та ін.

Намагаються зрозуміти зміст, пропонують варіанти відповіді.

3 хв

Вивчення нового матеріалу

20 хв

Вивчення

нового матеріалу.

Ознайомити учнів із класифікацією та видами ІС та ІТ, мета ІТ

Пояснює учням структуру ІС

Сприймає інформацію, що повідомляється

вчителем, записують у зошиті приклади ІВ, дивляться (презентацію)

18 хв

Додаткові питання учнів щодо викладеного матеріалу

Відповідає на запитання учнів

Задають питання

2 хв

Етап закріплення знань

Первинне

осмислення

вивченого

матеріалу

Закріплення знань з нового матеріалу

Пропонує питання на тему.

Записують відповіді у зошит

3хв

Тести з вивченої теми

Виконують самостійно

5 хв

Взаємоперевірка.

Пропонує учням оцінити сусіда по парті та поставити йому оцінку.

Оцінюють знання одне одного.

2 хв

Рефлексія (заповнити таблицю-самооцінка)

3 хв

Домашнє завдання

2 хв

Домашнє

завдання.

Підготувати реферати на тему:

Формулює

домашнє

завдання,

коментує

його, дає

необхідні

пояснення

Сприймають домашнє

завдання,

задають

питання,

записують

2 хв

Підбиття підсумків уроку

3 хв

Підбиття підсумків уроку

Оцінка знань учнів.

Задає питання, допомагає при формулюванні висновків

Формулюють висновки.

3 хв

Завдання учням щодо рефлексії їх діяльності

Ціль: навчити:

. оцінювати значення навчального матеріалу;

. здійснювати самооцінку своєї діяльності;

. фіксувати успішність виконання окремих кроків.

Завдання (Індивідуальна форма роботи) (самооцінка)

Наповнення таблиці. У таблицю основні включені терміни та поняття на тему уроку. Учні ставлять у осередках таблиці знак «+», якщо матеріал засвоєно, знак «+ −», якщо матеріал засвоєно в повному обсязі чи частково і знак «−», якщо матеріал не засвоєно.

Таблиця.Терміни поняття

Термін (поняття)

Ступінь засвоєння

Термін (поняття)

Ступінь засвоєння

Інформаційна система

ІС на локальній базі мережі

засоби підтримки

ІС на базі глобальних комп'ютерних мереж

класифікація ІВ

інформаційно-пошукові системи (ІПС)

розімкнена ІС

системи автоматичного керування (САУ)

замкнута ІС

автоматизовані системи управління (АСУ)

ІС на одному комп'ютері

навчальні системи

Запитання Організаційний етап Актуалізація знань.

Завдання 1. (Групова форма роботи).

Дайте визначення інформаційної системи із ресурсу:

Інформаційна система. // http://ua.wikipedia.org/wiki/Інформаційна_система

Завдання 2. Знайдіть визначення інформаційної системи, яке в дано статті 13 Федерального закону РФ «Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації».

Ресурс:

Федеральний закон Російської Федерації від 27 липня 2006 р. Н 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації». // http://www.rg.ru/2006/07/29/informacia-dok.html

Завдання 3. Знайдіть визначення інформаційної системи з ресурсу:

Уявлення про інформаційну систему // http://km-wiki.ru/index.php?title=Уявлення_про_інформаційну_систему

Самостійна робота

Робота з підручником:

Класифікація інформаційних систем

Завдання 1. Дати класифікацію ІВ з технічних засобів.

Робота з підручником:

Завдання 2. Дати класифікацію ІВ за призначенням.

Робота з підручником:

Завдання 3. Дати класифікацію ІС у сфері застосування.

Підсумком є ​​роботи заповнена таблиця:

Таблиця 1. Класифікація ІВ.

Класифікація ІВ

Види

коротка характеристика

з технічних засобів

за призначенням

по сфері застосування

Інтелектуально-перетворювальна діяльність

Ціль:

закріпити отримані знання;

сприяти формуванню навичок публічного виступу.

Завдання 1 . Заповнення зведеної таблиці.

Від кожної групи виступає один учень, коментуючи заповнення таблиці «Класифікація ІВ». За підсумками їх виступу інші учні класу недостатню вносять інформацію до таблиці.

Діагностика якості освоєння теми

Ціль: встановити рівень засвоєння теми «Інформаційні системи».

Відповісти на питання:у зошиті взаємоперевірка ( Оцінюють знання одне одного)

Які можна назвати основні ознаки сучасної інформаційної системи?

До яких типів належать такі системи:

система прогнозу погоди для різних регіонів;

система керування безпілотним космічним кораблем;

система диспетчерської служби великого аеропорту;

система діагностики у кардіологічній клініці?

Придумайте можливі галузі використання інформаційних систем діяльності школи.

До яких типів ІВ можна віднести ці системи?

Які системи називаються розімкненими?

Які системи замкнуті?

На відміну від цих систем?

Наведіть замкнутої приклади та розімкнутої інформаційних систем?

Яке призначення інформаційно-пошукових систем?

Які завдання вирішують керуючі системи?

Яким є призначення систем автоматичного управління (САУ)?

У чому полягає завдання комп'ютера в автоматизованих системах управління (АСУ)?

Наведіть приклади навчальних систем.

Інформація про домашнє завдання.

Використовуючи Інтернет-ресурси, підготуйте міні-доповіді.

Завдання 1. Страхові ІВ.

Завдання 2. ІС у податковій сфері.

Завдання 3. ІС у митній діяльності.

Завдання 4. Банківські ІВ (ВІС).

Список використаної літератури ,

Васильєва Т., Іванова І. Інформатика. Зміст освіти: збірник нормативно-правових документів методичних та матеріалів. - М: Вента-Граф, 2008.

Робоча програма ДБПОУ КК «АМТ» з дисципліни «Інформаційні технології у професійній діяльності» для спеціальності 38.02.05 «Товарознавство та експертиза якості споживчих товарів»

Інформаційні технології у професійній діяльності. Навчальний посібник для СПО. Міхєєва Є.В.- М: «Академія», 2008.

Практикум з інформаційних технологій у професійній діяльності: Навчальний посібник для СПО. Міхєєва Є.В.- М: «Академія», 2008.

Практикум з інформатики Навчальний посібник для СПО. Міхєєва Є.В.- М.: «Академія», 2008

ФГОС за спеціальністю 38.02.05 «Товарознавство та експертиза якості споживчих товарів»

Сайти:

Федеральний державний освітній стандарт //http://standart.edu.ru/

Федеральний центр інформаційно-освітніх ресурсів //http://fcior.edu.ru/ http://nsportal.ru/ Федеральний закон Російської Федерації від 27 липня 2006 р. Н 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації». // http://www.metod-kopilka.ru/page-4-1-12-10.html

Цілі уроку:

1. Ознайомити учнів з матеріальними та інформаційними технологіями, показати загальні та різні характеристики цих технологій.

2. Показати, як виглядають технологічні ланцюжки від вихідного матеріалу до отримання результату, називаючи необхідні операції та інструменти.

3. Ознайомитись із професіями, пов'язаними з використанням комп'ютера.

4. Ознайомити із використанням комп'ютерів у школі.

· Операції - Дії, що здійснюються з матеріалом.

· Інструменти - Пристосування для обробки матеріалу.

Які інструменти зображено на сторінці 4? (Голка, що лежать поруч ножиці. Клей, нитки – це скоріше матеріал, ніж інструмент).

Чи може результат застосування технології стати матеріалом? (Так. Наприклад, вишивка служить для обробки сукні; різьблена лиштва служить матеріалом для будівництва будинку).

Завдання "Виконайте" на сторінці 5.

Скласти ланцюжки "матеріал - операція - результат". наведених назв, достатньо, щоб хоча б одна назва в ланцюжку була з числа, наведених на сторінці 4.

Дайте відповіді на запитання на сторінці 6.

Яким загальним словом називається те, що ми отримуємо та передаємо у вигляді тексту, мовлення, звуку, малюнків, фотографій, відеофільмів? ( інформація.)

Коли ми читаємо книгу, слухаємо радіо, дивимось фільм, спостерігаємо за природою, слухаємо когось, ми отримуємо… ( інформацію.)

Коли ми говоримо комусь щось, пишемо записку, даруємо фотографію, ми передаємо… інформацію.)

Чому інформаційні технології називаються «інформаційними»?

(Згадаймо, що таке технології – це спосіб обробки матеріалів для одержання готової продукції. Коли ми виконуємо дії з текстами, зображеннями, таблицями та схемами, відеоматеріалами, звуками (записами мови чи музики), то кажуть, що ми працюємо з інформацією. Тому способи роботи з текстами, зображенням і т. д. для отримання готового результату називаються інформаційними технологіями).

Чим схожі та чим відрізняються матеріальні та інформаційні технології?

(Загальне: там і там є вихідні матеріали, операції, інструменти, готова продукція. Відмінність: щоб зробити ще один екземпляр матеріальної продукції треба повторити з такими ж вихідними матеріалами самі операції, а щоб зробити ще один екземпляр інформаційної продукції ті ж операції виконувати не треба, достатньо виконати операцію копіювання (перезапис, роздрукування, і т. д.). ).

Що з того, що ви бачите довкола, можна вважати результатом застосування інформаційних технологій? Що використано в них як вихідні матеріали? Наприклад, підручник (вихідні матеріали: текст, картинки). Плакат на стіні (початкові матеріали: схеми, тексти, зображення). Портрет (вихідний матеріал: зображення).

Завдання "Перевірте себе" на сторінці 6.

Знайти помилку.

Помилка логічна. Від того, що будь-якими інструментами можна виконати якісь дії, зовсім не слід, що ці дії можна виконати будь-яким інструментом.


Пояснення.Один і той же вихідний матеріал, наприклад зображення, можна використовувати для створення різної інформаційної продукції: портрета, підручника, плаката, набору слайдів для виступу і т.д.

4. Ознайомлення з модульною структурою підручника.

Сторінка 7.

Підручник складається із окремих частин – модулів. Не усі модулі обов'язково вивчати. (Наприклад, "Знайомство з комп'ютером", "Створення малюнків", "Створення мультфільмів і живих картинок").

На сторінці 7 видно, як виглядає перша сторінка кожного модуля. Прочитавши її, можна дізнатися, що буде вивчено в цьому модулі і трохи про те, як вивчатиметься цей модуль.

Якщо в описі модуля сказано: «Ви дізнаєтесь» або «Ви навчитеся», то після завершення вивчення модуля це буде перевірено у самостійній роботі.

Прочитайте опис модуля; ті, хто не встигнуть за цей час дочитати, можуть зробити це вдома.

5. Формулювання основного питання.

Вчитель розповідає учням, що навіть дуже відомі фахівці можуть робити прогнози, які не справджуються. Наприклад, відомі такі прогнози про комп'ютери:

1) У журналі "Popular Mechanics" (Популярна механіка) в 1949 році було надруковано, що "Комп'ютери в майбутньому можуть важити менше 1.5 тонн".

2) "Я думаю, що в світі є попит, можливо, на 5 комп'ютерів" - Томас Ватсон, голова відомої фірми, що виробляє комп'ютери, IBM, 1943 рік.

3) "Немає причини, за якою хто-небудь захотів би мати комп'ютер вдома" - Кен Олсон, президент, голова ради директорів і засновник відомої американської комп'ютерної компанії Digital Equipment Corporation, 1977 рік.

4) Засновник компанії Intel, що виробляє серце комп'ютера – процесори, Гордон Мур у середині 70-х років минулого століття, коли йому запропонували ідею комп'ютера, що складається із системного блоку, монітора та клавіатури, у відповідь на питання, як така система використовуватиметься, Мур повідомив, що комп'ютер знадобиться домогосподаркам - для запису та зберігання рецептів.

Як ви вважаєте, яка тема зараз обговорюватиметься?

6. Професії, пов'язані із застосуванням комп'ютера.

Запитання до учнів (стор.8 «Як ви вважаєте?»):

1. Що змінилося у житті людей із появою комп'ютера?

стор.6 (люди почали використовувати комп'ютери на роботі, у навчанні, на комп'ютерах грають, дивляться фільми, слухають музику, за допомогою комп'ютерів люди ведуть бесіди, перебуваючи далеко один від одного (форуми, чати, ICQ, Twitter і т.д.). ), надсилають один одному електронні листи, і т. д.)

2. Робота людей яких професій змінилася з появою комп'ютера?

стор.6 (конструкторів, верстальників, друкарів, кінооператорів, продавці залізничних та авіа - квитків, художники, фотографи, звукооператори, тощо).

3. Які нові професії виникли з появою комп'ютера?

програміст, продавець Інтернет-магазинів, спеціалістів з ремонту та налаштування комп'ютерів, творці сайтів для мережі Інтернет, сценаристи комп'ютерних ігор, вчителі інформатики).

Примітка: Для наочнішого освячення цього питання можна використовувати фрагменти ПО «Світ інформатики 1-2» CD диск видавництва «Кирилл і Мефодій» (1 рік навчання, тема «Застосування комп'ютера» час показу 5-7 хвилин).

7. Комп'ютери у школі.

Де і для чого в школі, крім кабінету інформатики, можна використовувати комп'ютер?

малюнок на стор. 9 та обговорити з дітьми фрагменти малюнка:

· пояснення матеріалу на уроці;

· отримання знань, умінь та навичок у комп'ютерному класі на уроці інформатики;

· пошук необхідної інформації для написання доповіді чи повідомлення;

· доповідь, що супроводжується презентацією;

· віртуальні лабораторії, різноманітні тренажери;

· перевірочні випробування.

Свою розповідь вчитель може супроводжувати демонстрацією своїх напрацювань, що підтверджують можливості комп'ютера.

8. Формулювання основного питання.

Вчитель розповідає учням розмову двох людей:

«- Ніколи не пробував їсти у ванні? – Ні. Я як усі нормальні люди, їм за комп'ютером!

Як ви вважаєте, яка тема зараз обговорюватиметься?

9. Техніка безпеки та правила поведінки у комп'ютерному класі.

Як ви вважаєте, що не можна робити в комп'ютерному класі? Давайте складемо список того, що не можна робити у комп'ютерному класі.

Як назвати запропонований список? Повинне бути сказано слово «Правила».Отже, ми говоримо про «Правила поведінки у комп'ютерному класі».

Див. малюнки на стор. 10-11. Якщо у класі є проектор, можна показати ілюстрації зі стор. 10-11 на екрані, якщо проектора немає, можна приготувати плакат зі схожими малюнками.Відповісти на запитання на сторінці 10.

Що не можна робити у комп'ютерному класі, а головне чому?

(Небезпека ураження електричним струмом. Наявність бруду та пилу впливає на роботу комп'ютера.

10. Підбиття підсумків уроку.

· З якими нові термінами ви сьогодні познайомилися?

· У чому подібність та відмінність матеріальних та інформаційних технологій?

· Які завдання люди різних професій вирішують за допомогою комп'ютера?

· Які правила поведінки у комп'ютерному класі ви можете назвати?

11. Домашнє завдання.

Виконується у зошиті з інформатики. Завдання на сторінці 6 «Перевірте себе». Акуратно, за пунктами перерахувати всі правила, що порушилися.

Технологічна карта уроку
Предмет: Технологія
Клас: 10
Розділ: Сучасні матеріальні, інформаційні та гуманітарні технології та перспективи їх розвитку
Тема уроку: Інформаційні технології.
Мета уроку: формування розуміння у учнів понять «інформаційні технології», «види інформаційних технологій»; знайомство учнів із поняттями: інформаційні системи, джерело та приймач інформації.
Завдання: - освітні: вивчити поняття «інформаційні процеси», «види інформаційних процесів»; навчити учнів визначати інформаційні процеси; вивчити способи зберігання, передачі та обробки інформації; навчити наводити приклади отримання, передачі та обробки інформації;
- розвиваючі: розвивати вміння виділяти головне, розвивати аналітичні вміння; розвивати інформаційну та алгоритмічну культуру;
- виховні: виховувати активність, самостійність, відповідальність під час роботи у колективі.
Предметні результати:
Знати:
види інформаційних процесів: зберігання, передача та обробка;
види пам'яті;
методи обробки інформації.
Вміти:
наводити приклади різних видів інформаційних процесів;
вказувати у конкретному процесі передачі джерело, приймач, канал.
Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нових знань.
Форми роботи учнів: фронтальна робота, робота у групах, індивідуальна робота.
Необхідне технічне обладнання: комп'ютер, проектор з екраном.
Матеріали до уроку: Презентація, картки з тестом для перевірки домашнього завдання, матеріали для роботи в групах (текст, бланк відповіді, лист самооцінки), картки для самостійної роботи, картки з домашнім завданням.
№ Етап уроку Час
(мін.)
Діяльність вчителя
Діяльність учня
1 Організаційний момент Дидактична завдання: організувати діяльність учнів цьому уроці. 1 Вчитель вітає учнів, проводить перевірку готовності класу до уроку. Готовність до уроку.
2 Актуалізація знань Дидактичне завдання: перевірити знання, вміння учнів з пройденого матеріалу «Інформація» 10 Наш урок я хотіла б розпочати з наступних рядків: Епіграф
Знаєш, скільки зірок сяє
Над тобою в темряві нічний?
Знаєш, скільки хмар тане
У гущавині неба блакитний?
Тільки бог про це знає,
До єдиної він вважає
Їхнє величезне число.
Як ви вважаєте, на що хотів звернути увагу великий американський учений Норберта Вінера?
Спочатку давайте визначимося, хто веде підрахунки зірок? Так, це астрономи.
А хто спостерігає за появою та зникненням хмар? Ми називаємо їх метеорологами.
А що їх поєднує? Чим вони займаються?
Вони займаються збиранням інформації та не просто збиранням, вони ретельно її зберігають, аналізують, щоб на основі своїх спостережень робити подальші висновки.
З перших днів становлення людства люди збирають, зберігають (записують), передають та обробляють інформацію.
Що таке інформація для людини? (Знання, які він отримує з різних джерел)
Гра «Так / Ні» дайте відповідь на кілька питань тільки так чи ні.
Визначте, як людина сприймає інформацію, і в якій формі вона може бути подана.
Людина до 90% інформації приймає через зір (Так)
Для зберігання інформації є різні споруди: бібліотеки, музей, архіви (так)
Інформацію можна зберігати лише на дисках та дискетах, книгах (ні)
Чи є людина лише джерелом інформації (ні)
Людина переходячи вулицю, використовує лише зорову інформацію (ні)
Людина безперервно обробляє інформацію (так) Учні роблять свої висновки щодо запропонованого вірша, відповідаючи питання вчителя.
Цілепокладання та мотивація
Дидактичне завдання: сформулювати тему уроку, визначити цілі уроку. 2 Давайте ще раз уточнимо, що людина робить з отриманою інформацією? (отримує, зберігає, передає, шукає…) Як ви вважаєте, як можна назвати ці дії? (Процеси, пов'язані з інформацією).
Запишемо тему: Інформаційні технології.
Отже, як ви думаєте, що ми сьогодні вивчатимемо на уроці. (сьогодні на уроці ми маємо вивчити інформаційні технології процеси та їх види, приклади). Учні формулюють тему уроку, відповідаючи питання вчителя. Записують її у зошит.
3 Формування нових знань
Дидактична задача: сформувати уявлення учнів про поняття «інформаційний процес», «види інформаційних процесів: зберігання, передача, обробка» завдання. Все що пов'язане з обробкою зберіганням та передачею інформацією та називається інформаційними технологіями. (IT)
Інформаційні технології розвиваються просто шаленими темпами, ще 10 років тому мало у кого був мобільний телефон, а зараз практично з кожного телефону можна зайти в Інтернет (який сам у звичному для нас вигляді з'явився менше 20 років тому).
Щоб наочно уявити собі, де і як використовуються інформаційні технології, складемо невелику класифікацію.
Напрями застосування ІТ:
Розвага (фільми, музика, книги, ігри);
Спілкування (соціальні мережі, електронна пошта, чати тощо);
Надання доступу до інформації (новини, прогноз погоди тощо);
Обробка інформації (програми математичного розрахунку, редактори графіки, звуку та відео тощо);
Навчання (навчальні посібники, інтерактивні уроки, вебінари, довідники).
Професії багатьох пов'язані виключно з інформаційною діяльністю. Наведіть приклади. (це вчителі, студенти, журналісти, письменники…)
Вони виконують процеси, пов'язані з інформацією, зокрема, інформаційні процеси.
Якою б інформаційною діяльністю люди не займалися, вся вона зводиться до здійснення трьох процесів (яких?): Зберігання, передача та обробка інформації.
Робота у групах.
Розглянемо докладніше кожен із цих процесів.
(1 група: зберігання 2 група: передача 3 група: обробка)
Вчитель надає індивідуальну допомогу за потребою, спрямовує роботу груп.
Кожна група описує інформаційний процес (дає визначення, схематично представляє його (по можливості), вказує види, способи (якщо є) і наводить приклади. 10 хв. групи працюють самостійно, потім пред'являють отриманий матеріал класу – запис на дошці або ватмані).
Після пред'явлення результатів групи оцінюють свою роботу.
Ми розглянули види інформаційних процесів та навели приклади. Чи можна стверджувати, що з інформацією та інформаційними процесами пов'язане лише життя людини? (Звичайно ні! У природі та техніці). Науці відомо багато фактів, що підтверджують перебіг інформаційних процесів у живій природі. Наведіть приклади. (Тваринам властива пам'ять: вони пам'ятають дорогу до місця свого проживання, місця добування їжі; домашні тварини відрізняють знайомих людей від незнайомих. Багато тварин мають загострений нюх, що несе їм цінну інформацію.) Звичайно, здатності тварин до обробки інформації значно нижчі, ніж у людини . Однак багато фактів розумної поведінки свідчать про їхню здатність до певних висновків.
Наведіть приклади інформаційних процесів у техніці (робота роботів, комп'ютера). Записують у зошит поняття «інформаційні технології», «класифікація інформаційних технологій».
Виконують завдання в групах, (робота з текстом): самостійно сприймають і аналізують матеріал, що пред'являється, після чого роблять висновки про те, що людина:
Зберігає інформацію: у зовнішній чи внутрішній пам'яті
Передає інформацію іншим людям (ключові поняття - джерело, приймач та канал зв'язку)
Створює нові знання, нову інформацію, змінює форму чи структуру, виконуючи її опрацювання.
Пред'являють отриманий результат іншим групам (форма уявлення схема на дошці).
Записують отриману інформацію у зошит.
Оцінюють роботу своєї групи.
4 Домашнє завдання. Дидактичне завдання: повідомити учнів домашнє завдання із поясненням. 2 Творче завдання. Напишіть есе про висловлювання М. Ротшильда «Хто володіє інформацією – той володіє світом»
записують завдання у щоденник;
5 Первинне закріплення нових знань та вмінь.
Дидактичне завдання: навчити учнів визначати інформаційні процеси. 7
Перевіримо, чи все було зрозуміло на уроці. Для цього виконаємо невелику перевірочну роботу
Самостійна робота із завданням на картках.
Учні самостійно виконують завдання. Здають їх вчителю
(за наявності часу виконують перевірку)
6 Підбиття підсумків
Дидактичне завдання: перевірити в учнів засвоєння нового матеріалу 3 Рюкзак знань (картинка рюкзака передається кожному учневі і він розповідає що з сьогоднішнього уроку він покладе в рюкзак, якщо він не знає, то пропускає хід)
Я сьогодні дізнався на уроці.
Я розібрався у …..
Мені нагоді в …
Я нарешті зрозумів що…
Учні роблять відповідні висновки.

Гайнутдінова Ольга Євгенівна, ДАТ «Казанський енергетичний коледж»

Технологічна карта уроку

Інформаційні технології у професійній діяльності, група 14-11, 3 курс

Тема урока: "База даних. Системи управління базами даних»

Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нових знань

Мета уроку: Вивчення баз даних, табличних баз даних, системи керування базами даних.

Завдання:

  1. Освітня: познайомити учнів із поняттями: типами баз даних, системою управління базою даних, об'єктами СУБД; дати початкові знання щодо роботи з базою даних Microsoft Access.
  2. Розвиваюча : розвивати алгоритмічне мислення та творчі здібності учнів.
  3. Виховна: виховувати пізнавальний інтерес до предмета інформатики за допомогою практичних завдань; виховувати в учнів вміння самостійно вирішувати питання, і навіть працювати у групі.

Методи навчання: репродуктивний, проблемний, евристичний.

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: колективна, індивідуальна.

Засоби навчання: комп'ютери, проектор, лекційний матеріал, презентація.

УМК :

  1. Шафрін Ю.А. Інформатики. Інформаційні технології. Том 1-2. - М: Біном. Лабораторія знань, 2013 року.
  2. Угрінович Н.Д. та ін. Практикум з інформатики та інформаційних технологій 10-11 кл. - М:БІНОМ. Лабораторія знань, 2014 року.
  3. Семакін І.Г., Хеннер Є.К. Інформатики. Задачник-практикум 8-11 кл. (У 2 томах). – М., 2011.
  4. Бази даних: підручник/Л.І. Шустова, О.В. Тараканів. – М.: НДЦ ІНФРА-М, 2016. – 336 с.: 60x90 1/16. - (Вища освіта: Бакалаврат) (Обкладинка 7БЦ) ISBN 978-5-16-010485-0, 500 прим.
  5. Бази даних: Навчальний посібник/О.Л. Голіцина, Н.В. Максимов, І.І. Попов. - 2-е вид., Випр. та дод. – М.: Форум: ІНФРА-М, 2009. – 400 с.: іл.; 60x90 1/16. - (Професійну освіту). (обкладинка) ISBN 978-5-91134-098-8, 3000 прим.

Дидактична структура уроку

Час

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Завдання учнів, виконання яких призведе до досягнення запланованих результатів

Заплановані результати

Предметні

УУД

Організаційний момент

10 хв

Привітання, перевірка присутніх, оформлення журналу, рапортички, знайомство з цілями та планом уроку, постановка проблемних питань.

Занурення в тему, Постановка мети на урок відповідно до мети.

Проблемні питання, на які учні можуть відповісти:

1) Що таке інформаційно-пошукова система?

2) Що називаєтьсябазою даних?

3) Що таке система управління базою даних?

Регулятивні: вольова саморегуляція; цілепокладання як постановка навчальної задачі.

Особистісні: смислоутворення;

Комунікативні: планування навчального співробітництва з викладачем та одногрупниками.

Актуалізація знань

5 хв

Викладач ставить питання та завдання. Надсилає відповіді учнів

аналітична. Відповідають на запитання

Сформувати поняття про систему управління базою даних як програму, що дозволяє обробляти та зберігати великий обсяг інформації

Пізнавальні:

Вивчення нового матеріалу

30 хв

Контролююча та спрямовуюча

Пошуково-дослідницька.

Навчитися працювати з теоретичним матеріалом

Регулятивні:

прогнозування результатів

Пізнавальні:

вміння усвідомлено та довільно будувати мовні висловлювання в усній та письмовій формах.

Закріплення нового матеріалу

40 хв

Викладач дає завдання для практичної роботи

аналітична.

Завдання із практичної роботи

Сформувати розуміння про базу даних, основні поняття

Пізнавальні:

уміння структурувати знання, уміння перетворювати моделі з метою виявлення загальних законів, побудова логічного ланцюга міркування

Підсумок

5 хв

Формулювання домашнього завдання, інструктаж щодо його виконання

Слухають викладача та записують домашнє завдання

Повторення основних визначень з презентації.

Комунікативні:

вміння слухати вчителі.

Пізнавальні:

виділення суттєвої інформації зі слів викладача

Цілі уроку:

  1. Показати можливості застосування знань, отриманих щодо теми у професійних сферах нашого життя;
  2. Розвиток пізнавального інтересу, творчої активності учнів.
  3. Узагальнення знань, а також практичних умінь та навичок учнів під час роботи з вивченими ними інформаційними технологіями (використання в роботі електронних таблиць, текстового редактора, презентацій).
  4. Підвищення інтересу до вивчення предмета.
  5. Узагальнити та проаналізувати можливості використання ІКТ при вирішенні творчих завдань

Тип уроку:узагальнюючий , закріплення та застосування отриманих знань на практиці

Використовувана технологія:ділова гра

Форми навчальної діяльності учнів: парна, індивідуальна, групова

Завдання для учня:

  • розвиток пізнавального інтересу учнів;
  • розвиток впевненості у власних силах;
  • практичне застосування ІТ під час вирішення творчих завдань;
  • розвиток прийомів розумової діяльності (узагальнення, аналіз, порівняння)

Завдання для вчителя:

  • відзначити рівень засвоєння матеріалу;
  • провести аналіз доцільності використання програм під час вирішення творчої задачі;
  • відстежити зростання знань учня у процесі навчання.

Завдання уроку:

  • Виховна –виховання інформаційної культури, толерантності, вміння працювати у групі, відстоювати свою точку зору
  • Навчальна –сформувати навички самостійної роботи, самоконтролю, самореалізації, самовизначення.
  • Розвиваюча –розвиток логічного мислення, пізнавального інтересу

Обладнання:

  • 7 комп'ютерів, мультимедійний проектор
  • Кабінет оформлений у вигляді невеликого офісу, учнівські парти складено двома групами;
  • візитки для кожного учня із зазначенням його посади згідно з діловою грою: директор, начальник відділу реклами, відділу кадрів, бухгалтерії, співробітник;
  • таблички: "Директор", "Відділ реклами", "Бухгалтерія", "Відділ кадрів" ( Додаток 1).

Постановка цілей уроку(у формі евристичної бесіди, результатом якої буде висновок - "Володіння інформаційними технологіями - необхідна умова для успішності людини в сучасному світі")

  1. Ми з вами вивчили тему "Інформаційні технології", навчилися створювати малюнки, текстові документи, бази даних та презентації, працювати з електронними таблицями. Де ми можемо використати ці знання?
  2. Як ви вважаєте: чи є така професія, в якій не використовується комп'ютер?
  3. Хто сьогодні не може обійтись без комп'ютера?

1 етап. Організаційний момент.

Сьогодні наш урок пройде у формі ділової гри. Давайте уявимо таку ситуацію: ви закінчили школу, здобули вищу освіту і вирішили об'єднатися та створити свою фірму. Визначте, чим займатиметься ваша фірма (учні називають напрямок діяльності фірми – наприклад, продаж мобільних телефонів). Будь ласка, розбійтеся на дві групи. Ви будете конкуруючими фірмами, які працюють в одному напрямку. Придумайте назву своєї фірми. У кожній фірмі буде три відділи: відділ кадрів, відділ реклами, бухгалтерія. Подивіться уважно на завдання для відділів (учні читають завдання, виведені на екран), виберіть завдання для себе і відповідно до обраного завдання розподіліть ролі: виберіть директора, начальників відділів, співробітників відділів.

Обов'язки:

Директор – здійснює керівництво роботою всіх відділів, відповідає за виконання, зміст та оформлення робіт, у разі потреби надає допомогу у роботі відділів.

Начальники відділів – розподіляють обов'язки серед співробітників свого відділу, стежать за роботою своїх співробітників, надають необхідну допомогу під час роботи, здають виконану роботу директору фірми.

Співробітники – отримують у начальника відділу завдання, обговорюють хід виконання роботи, дотримуються всіх інструкцій щодо виконання роботи, узгодять між собою етапи виконання роботи.

На кожен відділ передбачено 1 комп'ютер

2 етап. Індивідуальна, парна, групова робота. (20 хвилин)

Завдання (при оголошенні завдань не вказується за допомогою якої програми виконуватимуться завдання, учень з вибором програми визначається сам):

Примітки до виконання: при труднощі під час виконання завдання можна використовувати інструкції (додаток 2). Використання інструкції знижує групову та індивідуальну оцінку на 1 – 2 бали.

Бухгалтерія: створити штатний розпис своєї фірми з умовами: фонд заробітної плати 100000 рублів, начальник відділу отримує в 2 рази більше простого співробітника, директор на 5000 більше начальника відділу. У штаті 1 директор, 3 начальники відділу, 3 співробітники

Відділ кадрів: створити базу даних співробітників фірми (обов'язкове поле – оклад співробітника, який прорахує бухгалтерія).

Усі виконані завдання скидаються на носій. Учні повертаються за парти.

3 етап. Відпочинок

Необхідні матеріали: слайд із природою, спокійна музика

4 етап. Захист робіт, міжгрупова дискусія

Для оцінки діяльності кожної фірми обирається “третейський суд”: 1 член атестаційної комісії, по 1 представнику фірми. Під час виступу груп, захисту своїх результатів, експерти заповнюють оціночні таблиці, виходячи з яких наприкінці уроку виставляються оцінки кожному учневі; виявляють ступінь активності дітей у групах, оцінюють рівень знань, умінь, показаних учнями у роботі (оцінна таблиця – додаток 3).

5 етап. Етап аналізу та узагальнення Підбиття підсумків.

Рефлексія:

  • Наскільки правильно вибрав програму?
  • Наскільки правильно поставив собі за мету?
  • Наскільки зміг її реалізувати?
  • Чи можу я зробити краще?

Подібні публікації