Енциклопедія пожежної безпеки

Конспект заняття «Формування складової структури слів. Конспект індивідуального логопедичного заняття на формування складової структури слів Конспект логопедичного заняття з складової структурі

Анотація. Матеріал адресований логопедам. До уваги логопедів пропонується конспект підсумкового заняття по формуванню складової структури слова.

Програмне зміст:

  • закріпити вміння дітей ділити слова на склади.
  • вправляти в перетворенні складів.
  • вправляти в підборі складів до схем.
  • вправляти в підборі слів до схем.
  • вчити підбирати слова-родичі до іменника «Ліс».
  • вчити складати слова з букв.
  • вправляти в складанні нових слів з букв даного слова «Фотографія».
  • розвивати мислення при розгадуванні ребусів.
  • виховувати вміння вислуховувати відповіді інших дітей.

хід заняття

1. Оргмомент:

«Сяде той, хто скаже склад навпаки»

са-ас по-оп хо-ох аф-фа
ін-ні ту-ут зу-уз цу-уц
ка-ак б-Иб га-аг мо-му

2. Знайомство з темою:

«Одного разу казковий герой відправився в лісову школу.А як його звуть, ви зараз відгадаєте. Слово зашифровано, його треба відгадати по опорним цифрам ».

35167248
занйкена

а) Щоб йому зайти в ліс, треба підібрати слова-родичі до слова «Ліс»
(Лісок, лісник, перелісок, лісосмуга) .Подберіте слова-родичі, використовуючи ребуси.

Зайшов Незнайка в ліс, чи довго йшов, коротко, раптом, бачить перед ним частоколом.

Що таке частокіл? (Паркан, у якого кілки знаходяться часто один до одного)

Щоб Незнайка пройти всередину, треба розділити слово »частокіл» на склади.

Давайте йому допоможемо!

б) Пройшов Незнайка і побачив лісову школу. Вчителькою там була мудра сова. Вона роздала зверятам картинки, їх треба розселити по пароплавів. Скільки ілюмінаторів - стільки і складів повинно бути в назві картинок. Давайте і ми спробуємо розкласти картинки.

в) Потім сова запропонувала зверятам визначити чи підходить їх схема до слів, які вона їм буде називати. Давайте і ми спробуємо. Я буду називати слова, а ви будете виходити до дошки, якщо слово підходить до вашої схемою.

ААА (ПАНАМА), ОА (ВОБЛА), АОА (ШАПОЧКА)

А тепер давайте викладемо склади до схем.

Схеми: СГ (ма, але, зу), ГС (ер, ит, ош), ССД (хва, фти, ську), СГС (міт, куля, док)

Физкультминутка.

Сова запропонувала пограти.

Ви будете присідати, коли почуєте слова, в яких є поруч звуки «ШК»

(Кішка, маска, жаба, вишка, записка, картопля)

Тепер нодо топати, якщо почуєш слова, в яких є поруч звуки: "ТР»

(Кріт, ліжко, ситро, трійка, зошит, червоний, ватрушка, торт, метр)

г) Робота над наголосом.

Поки все грали:

У ліс прийшов чарівник злий.
Він жахливий і великий.
Він руками замахав,
Наголос зачарував.

І що ж сталося? Було слово гуртки, а стало кружкі.Вся вода розплескати, всіх обризголо. Було слово потопає, а стало потопати. Всі звірі ледь не потонули. Було слово стрілки, стало стрілки, які направили рушниці на звірів. Звірі пе-реполошілісь, стали благати чарівника повернути наголос на місце. Чарівник погодився, якщо звірі допоможуть йому повернутися за гору. А для цього треба визначити, яке слово було задумано з наступних складів: ТА - ВО - РВ (ворота)

Розступися гора, а за нею ворота! І чарівник пішов.

д) Всі зраділи і вирішили збирати з букв слова (а-р-к, і-р-м, а-ш-р).

Потім сова запропонувала з букв слова «Фотографія» скласти нові слова.

(Фото, гора, рот, граф, тигр, гра, тир, роги, рота, гиря)

3. Підсумок заняття:

«Молодці! Всі впоралися з різними завданнями. А яке завдання найбільше сподобалося виконувати? »

Реброва Є.В.,
учитель-логопед

Конспект подгрупповие логопедичного заняття

«"" Складовий аналіз і синтез слів

Мета: розвиток навичок складового аналізу і синтезу.

завдання:

освітні:

Закріпити знання дітей про роль голосних звуків в слогораздела;

Відпрацювати навички виділення голосних звуків з слів;

Розвивати уміння визначати кількість і послідовність складів в словах;

Вчити диференціювати слова різної складової структури;

Активізувати словниковий запас учнів.

Корекційно-розвиваючі:

Розвивати слухове сприйняття і навички запам'ятовування слів;

Розвивати логічне мислення у вправах на аналітико-синтетичну діяльність;

Розвивати зорово-моторну координацію.

Корекційно-виховні:

Виховувати вміння працювати в колективі;

Виховувати прагнення до результату діяльності;

Виховувати інтерес до отримання знань шляхом підвищення мотивації.

здоров'язберігаючих:

Використовувати елементи рухової активності;

Використовувати окорухові вправи.

в сл

ОГАХ, словах, пропозиції ».

Хід заняття:

I .Орг. момент. Привітання.

1.2. П одготовітельний

етап

На столі фігура гнома

- Привіт, хлопці!

Увага!

Довгоочікуваний дано дзвінок,

Починається урок.

Повторимо правила:

    Наші вушка уважно

    Наші очі уважно

    Наші голови

    говоримо ми

Сьогодні до нас на заняття, прийшов казковий герой.

Подивіться, хто це?

Він нам щось приніс в коробочці. Давайте відкриємо коробочку. А що це?

Діти вітаються з присутніми

Слухають.

дивляться

думають

Чітко і голосно.

це гном

це картинки

при- зи

Лю-чик

Че-репаха

Ні-точка

Я-Щерица

Так, на цих картках намальовані різні предмети,

вам требав назві кожного предмета виділитиперший склад . І з цих складів скласти нове слово.

призи - при;
ключик - лю;
черепаха - че;
ниточка - ні;
ящірка -я.

Що придумав гномик нам,
Здогадайтеся по складах?
На столі складаємо склади в слово.

ПРИ-лю-ЧО-НІ-Я.

Отже, Гном пропонує нам взяти участь у пригодах.

Логопед показує дітям картинку і називає зображений предмет, учні прохлопивают слово, розділяючи на склади і виділяють перший склад в словах

призи - при; ключик - лю; черепаха - че; ниточка - ні; ящірка -я.

При-лю-че-ні-я

1.3. Розвиток артикуляційної моторики. Артикуляційна гімнастика.

На столі лежать картки із зображенням артикуляційних вправ.

Гном прийшов до нас на заняття, щоб навчитися правильно вимовляти звуки, складати склади і слова, бо це у нього не завжди виходить. Давайте потренуємося разом з ним.

Виконання артикуляційних вправ

1.4. Розвиток мовного видиху.

Щоб добре вимовляти звуки мови, треба добре вміти виконувати дихальні вправи. Ось нам Гном і пропонує зробити кілька дихальних вправ.

Виконання вправ для дихання

II. Основна частина.

2.1. Повідомлення теми заняття.

2.2. Голосні звуки.

вгадування голосних звуків за артикуляцією і підбір слів на цейзвук .

Сьогодні ми з вами будемо займатися звуками і буквами, з букв будемо складати склади і слова. А також ми покажемо нашу гостю як добре ви вмієте і ділити слова на склади.

Гном хоче дізнатися:

"Чим відрізняються звуки від букв?"

Хто дізнається, якийзвук я хочу сказати .

Я вам буду показувати, а ви спробуйте відгадати звук за артикуляцією.

Ви зараз назвали звуки: А, О, У, І, Е

А які це звуки?Як одним словом назвати цізвуки ?

голосні або приголосні ?

Хто може сказати чому вони голосні?

А тепер давайте спробуємо здивувати нашого Гнома іпідберемо слово, яке починається один з цих голосних звуків. Отже ...

На які звуки ми зараз підбирали слова?

Звуки ми слухаємо і говоримо

Букви ми читаємо і пишемо

Діти вгадують по артикуляції логопеда звуки:

А, О, У, І, Е

Це голосні звуки.

Діти називають слова і підбирають картинки:А ІСТ, Про СЛІК, У ТКА, І Гли, Е МУ, ....? .....

- А, О, У, І, Е

2.3. Робота повиділенню голосних звуків зі слів.

визначенняголосного звуку на слух в словах«Який голосний звук сховався в слові? »

А тепер Гном хоче навести порядок у своїх речах і просить вас допомогти йому зробити це. Вам треба визначитиголосний звук в середині кожного слова і покласти картинку в потрібний будиночок:

картинки: ша р, зу б, Дпро м, доі т, лі ст, Ма до, лу до, жу до, допро т, СИ Р, МИ ш.

Діти беруть картинку і називають слово, визначаютьголосний, який є в слові і кладуть картинку в потрібний будиночок.

3. Згодні звуки.

3.1. Характеристика приголосних звуків.

3.2. Робота по визначенню зіголосних звуків на початку слів.

визначення зі голосного звуку на слух в словах

3.3. Диференціація голосних і приголосних букв . Закріплення досвіду виділення "четвертого зайвого" за ознакою голосний-приголосний.

Наш гість не вчився в школі і не знає характеристикуприголосних звуків . Давайте йому розповімопро приголосних .

Що відбувається у нас в роті, коли ми вимовляємоприголосні звуки ?.

Яка перешкода може бути?

У Гнома багато казкових друзів, він хотів запросити їх покататися на потязі. Давайте їм допоможемо правильно розміститися. На кожному вагоні написаний приголосний, з якого починається ім'я його друга.

Ми на поїзді поїдемо,
Всіх друзів з собою візьмемо.
По вагонах всіх розсадити,
Місце кожному знайдемо!

Поки друзі їхали в поїзді, вони вирішили пограти в гру "четверний зайвий". Разом з ними можемо пограти і ми. Давайте спробуємо.

Я роздаю вам картки на яких написані букви, вам треба визначити яка буквазайва в кожному рядку і чому.

А - У - К - І

М - Т - П - Про

И - О - Е - М

В- Т - П - Про

Діти дають характеристикузгодним звуків .

У роті утворюється перешкода і повітря не проходить вільно.

Перешкоду створюють губи, зуби і язик

Учні викреслюють зайву букву і пояснюють свій вибір.

(До бо він приголосний, а решта голосні )

(Про тому що він голосний, а решта приголосні )

(М бо він приголосний, а решта голосні )

(Про тому що він голосний, а решта приголосні )

Діти виконують вправи.

Хлопці розміщують картинки із зображеннями тварин в частинах будинку

Діти мають у своєму розпорядженні склади (слова) в потрібному порядку.

4. Фізкультхвилинка.

5. Визначення кількості складів в слові.

Активізація словника.

Відпрацювання навичок визначення кількості складів у словах.

6. Робота з деформованими словами. Визначення порядку складів у слові.

Робимо висновок про необхідність дотримуватися порядку складів у слові.

Поки друзі їхали в поїзді, вони трохи засиділися і хочуть розім'ятися.

Ви, напевно, втомилися?

Ну, тоді все дружно встали.

Ніжками потопали,

Ручками поплескали.

Покрутилися, покрутилися

І за парти всі посідали.

Очки міцно закриваємо,

Дружно до 5 вважаємо.

Відкриваємо, поморгай

І працювати продовжуємо.

Тим часом друзі під'їхали до будинку, в якому живе Гном і тепер хочуть розміститися в кімнатах, щоб усім вистачило місця.

Треба допомогти йому.Якщо в імені одного Гнома один склад, ми поселимо його в тій частині будинку, де одне вікно), два склади - в ту частину будинку, де розташовано два вікна, три склади - туди, де три вікна ...

КОТ, СЛОН, ЖИРАФА, ЗЕБРА, ЧЕРЕПАХА, БЕГЕМОТ

Звірі добре провели час у свого друга Гнома, а коли повернулися до себе додому написали лист. Але слова в листі розсипалися на склади. Давайте допоможемо Гному прочитати слова.

Ось написані слова,
Відразу їх зрозуміти можна.
Склади ми перевернемо
І у слова сенс знайдемо.

Ми зробили захоплюючугул про ку.

Гном приготував для насдар по ки.

булове-се-ло.

добреиг-ра-чи .

7. Підсумок заняття.підбиття підсумку діти отримують наклейку із зображенням гномів.

заняття.

Хто приходив до нас в гості?

Ми відмінно попрацювали, сподіваюся, вам сподобалося наше заняття? Спасибі до побачення.

Аналіз логопедичного заняття

Заняття проводилося з дітьми, у яких системне недорозвинення мови на тлі інтелектуальної недостатності, обумовленої РДА. Заняття по темі "Диференціація голосних і согалсних звуків і букв, порушення складової структури в складах, словах, пропозиції займає важливе місце в системі занять по темі, що вивчається, організовано відповідно до перспективного плану індивідуальної корекційно розвиваючої роботи.

На занятті були поставлені наступні завдання:

1. Корекційна: Розвиток слухової пам'яті.

2. Освітня :.

3. Виховна:Виховувати інтерес до заняття.

Мета і завдання поставлені відповідають змісту заняття. Цілі виконувалися в єдності корекційно-розвиваючої, освітньої та виховної завдання. Рішення задач досягається різними методами і прийомами: словесними, наочними, практичними.

Основні етапи збудовані послідовно і взаємопов'язані між собою. Дотримувався перехід від одного етапу до іншого. Кожен етап заняття готував дітей до подальшої роботи. Час між кожним етапом заняття розподілено доцільно, відповідно до можливостей дитини та завданнями заняття. Заняття тривало не більше 20 хвилин.

Весь матеріал підібраний відповідно до мовними і віковими можливостями дітей. Мовний матеріал відповідає цілям і задачам заняття. На занятті були використані практичні, наочні, словесні методи роботи. Враховувалися такі дидактичні принципи: принцип наочності навчання, принцип свідомості і активності навчання, принцип доступності повідомляються знань, принцип диференційованого та індивідуального підходу. Всі ці принципи були реалізовані на занятті.

На занятті були використані вправу на розвиток мовного видиху, вправа на розвиток дрібної моторики, а також вправа на розвиток емоційно-вольової сфери. Мовний матеріал був підібраний з урахуванням можливостей дитини, рівнем його мовного розвитку, віковими особливостями. На занятті дитина працював активно. Результат був досягнутий.

ПЛАН логопедичні заняття НА ТЕМУ «РОЗВИТОК
Складової структури слов ».

ТЕМА. Двоскладові слова з одним закритим стилем.

МЕТА. Закріплювати вміння чітко вимовляти двоскладові слова з одним закритим стилем.

    Коригувати фонематичний слух, логічне мислення.

    Розвивати рухову сферу через навчання певним руховим навичкам (робота
    з м'ячем).

    Формувати дисциплінованість, зібраність, учнівську активність, позитивну
    мотивацію до логопедичних занять.

ОБЛАДНАННЯ.

Фігурки: дівчинка Маша, доктор Мов, картинка Діда Мороза.

    Таблички зі складами, словами.

    Схема слова.

    Графік - карта пересування Діда Мороза.

    Обруч з фігурками для розвитку дихання.

    Шиповані м'ячі.

7.Магнітофон, касета із записом бурі і хрускотом снігу.
8.Фотографіі дітей.

Орг. Момент.

    Оголошення теми і цілей уроку.

    Артикуляційна гімнастика.

Жила - була дівчинка Маша. Втекли від неї склади, слова, тому що вона не хотіла правильно
говорити. Пішла Маша до лікаря складового за допомогою, а доктор Мов жив в лісі.
Йде Маша по лісі. Парканчик.
Повз ялин і беріз. ЧАСИКИ.

Стежка, то вузька, то широка. Кицька лаку МОЛОКО.
Те на гірочку підніметься, то з гірочки спуститься. ГОЙДАЛКИ.

Дивиться Маша - на гірці Баба Яга сидить, свою ступу чистить. Чистити зубки З

ВНУТРІШНЬОЇ СТОРОНИ.

Дала вона Маші клубочок. Голочки.

Котиться клубочок, підстрибує. КОНЯЧКИ.

Побачила Маша паркан, його фарбував Гном. Малярчик.

Підійшла Маша до дверей, постукала. Д-д-д-д-д-д-д-д-д-д-д.

Вийшов доктор Мов, подивився на всі боки. СМАЧНЕ ВАРЕННЯ.

Став насолоджуватися свіжим, морозним повітрям. ТРИВАЛИЙ ВДИХ ЧЕРЕЗ НІС, ВИДИХ
ЧЕРЕЗ РОТ.

Маша побачила доктора складового, зраділа. Парканчик.

Він запросив Машу в будинок і став вчити її правильно говорити. Ми теж побуваємо в школі
доктора складового і разом з Машею будемо вчитися правильно говорити слова, що складаються з двох
складів.

Вступна бесіда.

    Хлопці, яке цю пору року? (Це зима).

    Яке свято буває взимку? (Взимку буває Новий Рік).

    Кого чекають діти? (Діти чекають Діда Мороза.)

ЛОГОПЕД. Доктор Мов запросив нас в музичний театр, де приготовлено багато чудес,
таємниць, загадок.

Основна частина.
Складова доріжка.

ЛОГОПЕД. Він запропонував нам побродити по складовим доріжках.

Читання складів.

Бу - ура - ран - буран

Мо -оро - роз - мороз

Me - ете - тель - заметіль

Be - ете-тель-заметіль

    Читання слів з табличок: буран, мороз, заметіль, вітер, мете, гуде, дме, тріщить.

    Гра з м'ячами.

У доктора складового багато різних ігор та іграшок. Ось він і запропонував нам пограти з м'ячами.

Обговорювання хором слів під удари м'яча об підлогу на кожен склад.
Заметіль мете.
Буран гуде.
Вітер дме.
Мороз тріщить.

Мороз, буран, вітер, заметіль - що це таке?
ДІТИ. Це явища природи.

ЛОГОПЕД. Давайте підберемо до слів позначає предмети, слова позначають дії
предметів.

мороз гуде

буран тріщить

заметіль дме

5. Гра «Четвертий зайвий» Що зайве.
Слова: буран, заметіль, вітер, мороз.

6.Ігра «Хто сильніший?»
Розвиток фізіологічного дихання.

Гра «Хто сильніший?».

Хлопці, виберете одне з природних явищ. Хто хоче стати вітром, бурею, хуртовиною? Тася, ти
буря. Ліда, ти заметіль. Саша, ти вітер.

Ми знаємо, що зима сповнена бур, хуртовин, вітрів. Давайте покажемо, як буває взимку. (Діти
дмуть на фігурки дерев, тварин, сніжинки, які підвішені

до обруча. Роблять вдих через ніс, видих через рот.)

Звучить аудіозапис з виттям зимового вітру, бурі, скрипом снігу.
Логопед.

Вправа на релаксацію.
Уявіть себе в такому лісі, де сильно дме, гуде, мете.

Покажіть, як вам холодно, ви змерзли, ручки ваші заклякли, пальчики посиніли. А
тепер давайте отогреем пальчики, ручки своїм диханням. Ось вам стало тепло, навіть
жарко.

ВИСНОВОК.

    Ой, хлопці, що ж ми наробили!

Під час бурану і хуртовини

Занесло в лісі все доріжки і їли.
У цьому лісі заблукав наш довгоочікуваний гість.

Відгадавши загадку, ви дізнаєтеся - хто це?
ЗАГАДКА.

«Складова структура. Поняття «звук, склад, слово».

Тема: Звуки «С-сь»

Цілі: -закріпити правильну вимову звуків «с, сь»

Розвивати зорову пам'ять

Виробляти навички відтворення складових рядів і слів різної складової структури

Розвиток координації рухів і дрібноїмоторики.

Устаткування: -предметние картинки,іграшки тварин, малюнок для розфарбовування.

Хід заняття.

1.Оргмомент.

Логопед: - Давай згадаємо про звуках, складах і словах. Відповідай, що я зараз вимовила. «С» Дитина: - Звук.

Логопед: - «сь» Дитина: - Звук.

Логопед: - «СА» Дитина: - Склад.

Логопед: - «СІ» Дитина: - Склад.

Логопед: - «САЛАТ» Дитина: - Слово.

Логопед: - «МЕРЕЖІ» Дитина: - Слово.

Логопед: - Повтори слова. Які звуки зустрілися частіше за інших в цих словах?

Дитина: - Звуки «с, сь»

2. Основна частина.

Логопед: - А тепер чітко промовляємо склади і слова.

Са-са-са - ось біжить лисиця.

Су-су-су - я бачу лисицю.

Се-се-се - не наздогнав зайця лисиці.

Си-си-си - не бачу більше я лисиці.

(Дитина повторює за логопедом)

Логопед: - Про кого ми говорили?Дитина: - ми говорили про лисицю.

Логопед: - А тепер назви її ласкаво.Дитина: - Лисичка.

Логопед: - Яке слово довше? Дитина: - Лисичка.

(Дитина прохлопивает слова)

Логопед: - Скільки складів у слові «лисиця»?Дитина: - Два складу.

Логопед: - Скільки складів у слові «лисичка»?Дитина: - Три складу.

Логопед: - Лис - тато, лисиця - мама, лисеня - синок.Повтори. Яке з цих слів найкоротше?Дитина: - Лис.

Логопед: - Чому?Дитина: - Тому, що слово складається з одного складу.

Физкультминутка.

Ми ручками поплескаємо -

Са-са-са-са - ось летить оса.

Ми ніжками потопає -

Си-си-си-си - не боїмося ми оси.

Логопед: - Розглянь картинки, вибери ті з них, в назві яких є 1 склад (2 склади, 3 складу).

(Дитина розкладає картинки на три купки, потім разом з логопедом перевіряють правильність виконання завдання)

Пальчикова гімнастика.

Ми капусту рубаємо, різні рухи кистями рук

Ми капусту трьом, руху кулаками до себе - від себе

Ми капусту солимо, рухи пальцями

Ми капусту тиснемо. стискання пальців в кулаки

Логопед: - Розглянь картинку. Яка пора року тут зображено?

Дитина: - Зима.

Логопед: - Назви предмети на зображенні зі звуками «с, сь».

Дитина: - Бурулька, сніг, санки, сніжинки, сніговик.

Логопед: - Перевір, скільки складів у кожному слові і

Розфарбуй той предмет, в назві якого 2 складу.

3. Підсумок. Логопед: - Які звуки ми повторювали? Що сподобалося на занятті.


По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект відкритого логопедичного індивідуально-подгрупповие заняття «Відпрацювання складової структури одно-, дво-, трискладових слів зі збігом приголосних»

Конспект заняття з корекції складової структури слова ....

Закріплення СЛІВ складової структури 1-ГО ТИПУ В ПРОПОЗИЦІЇ (система Н.С. Четверушкіной по корекції порушень складової структури слова) - ілюстративний матеріал.

Закріплення СЛІВ складової структури 1-ГО ТИПУ В ПРЕДЛОЖЕНІЯХДля кожної пропозиції створена окрема картинка в таблиці. Черговість картинок в таблиці відповідає черговості пропозицій в посібнику ...

Ділова гра «За звання фахівця з складової структурі слів»

Ділова гра «За звання фахівця з складової структурі слів» є доповненням до презентації "Формування складової структури слова у дітей із загальним недорозвиненням мови & quot ...

ТЕМА. Двоскладові слова з одним закритим стилем.

МЕТА. Закріплювати вміння чітко вимовляти двоскладові слова з одним закритим стилем.

Коригувати фонематичний слух, логічне мислення. Розвивати рухову сферу через навчання певним руховим навичкам (робота

З м'ячем). Формувати дисциплінованість, зібраність, учнівську активність, позитивну

Мотивацію до логопедичних занять.

ОБЛАДНАННЯ.

Фігурки: дівчинка Маша, доктор Мов, картинка Діда Мороза.

Таблички зі складами, словами. Схема слова. Графік - карта пересування Діда Мороза. Обруч з фігурками для розвитку дихання. Шиповані м'ячі.

7.Магнітофон, касета із записом бурі і хрускотом снігу.

8.Фотографіі дітей.

Орг. Момент.

Оголошення теми і цілей уроку. Артикуляційна гімнастика.

Жила - була дівчинка Маша. Втекли від неї склади, слова, тому що вона не хотіла правильно

Говорити. Пішла Маша до лікаря складового за допомогою, а доктор Мов жив в лісі.

Йде Маша по лісі. Парканчик.

Повз ялин і беріз. ЧАСИКИ.

Стежка, то вузька, то широка. Кицька лаку МОЛОКО.

Те на гірочку підніметься, то з гірочки спуститься. ГОЙДАЛКИ.

Дивиться Маша - на гірці Баба Яга сидить, свою ступу чистить. Чистити зубки З

ВНУТРІШНЬОЇ СТОРОНИ.

Дала вона Маші клубочок. Голочки.

Котиться клубочок, підстрибує. КОНЯЧКИ.

Побачила Маша паркан, його фарбував Гном. Малярчик.

Підійшла Маша до дверей, постукала. Д-д-д-д-д-д-д-д-д-д-д.

Вийшов доктор Мов, подивився на всі боки. СМАЧНЕ ВАРЕННЯ.

Став насолоджуватися свіжим, морозним повітрям. ТРИВАЛИЙ ВДИХ ЧЕРЕЗ НІС, ВИДИХ

ЧЕРЕЗ РОТ.

Маша побачила доктора складового, зраділа. Парканчик.

Він запросив Машу в будинок і став вчити її правильно говорити. Ми теж побуваємо в школі

Доктора складового і разом з Машею будемо вчитися правильно говорити слова, що складаються з двох

Вступна бесіда.

Хлопці, яке цю пору року? (Це зима). Яке свято буває взимку? (Взимку буває Новий Рік). Кого чекають діти? (Діти чекають Діда Мороза.)

ЛОГОПЕД. Доктор Мов запросив нас в музичний театр, де приготовлено багато чудес,

Тайн, загадок.

Основна частина.

Складова доріжка.

ЛОГОПЕД. Він запропонував нам побродити по складовим доріжках.

Читання складів.

Бу - ура - ран - буран

Мо - оро - роз - мороз

Me - ете - тель - заметіль

Be - ете-тель-заметіль

Читання слів з табличок: буран, мороз, заметіль, вітер, мете, гуде, дме, тріщить. Гра з м'ячами.

У доктора складового багато різних ігор та іграшок. Ось він і запропонував нам пограти з м'ячами.

Обговорювання хором слів під удари м'яча об підлогу на кожен склад.

Заметіль мете.

Буран гуде.

Вітер дме.

Мороз тріщить.

Мороз, буран, вітер, заметіль - що це таке?

ДІТИ. Це явища природи.

ЛОГОПЕД. Давайте підберемо до слів позначає
