Tuleohutuse entsüklopeedia

Õppetunni kokkuvõte „Sõnade silbistruktuuri moodustamine. Individuaalse logopeedilise tunni konspekt sõnade silbistruktuuri moodustamise kohta Logopeedilise tunni kokkuvõte silbistruktuuri kohta

Märkus. Materjal on suunatud logopeedidele. Logopeedidele pakutakse kokkuvõtet viimasest õppetunnist sõna silbistruktuuri moodustamise kohta.

Tarkvara sisu:

  • tugevdada laste võimet sõnu silpidesse jagada.
  • harjutus silpide teisendamisel.
  • harjutada skeemide silpide valimist.
  • skeemide sõnade valimise harjutus.
  • õpetada valima sõnu-sugulasi nimisõnale "Mets".
  • õppida tähtedest sõnu tegema.
  • harjutus antud sõna "Fotograafia" tähtedest uute sõnade koostamisel.
  • arendada mõistatusi lahendades mõtlemist.
  • arendada võimet kuulata teiste laste vastuseid.

Tunni käik

1. Organisatsiooniline hetk:

"See, kes ütleb vastupidist silpi, istub maha"

sa-as po-op ho-oh af-fa
in-ni tu-ut zu-uz tsu-uts
ka-a-yb ha-ag mo-oh

2. Tutvumine teemaga:

"Kunagi käis muinasjutukangelane metsakoolis. Ja mis ta nimi on, siis arvate nüüd. Sõna on krüpteeritud, see tuleb ära arvata viitenumbrite järgi. "

35167248
zaniken

a) Selleks, et ta saaks metsa siseneda, peate sõna "mets" jaoks valima sõnad-sugulased.
(mets, metsnik, mets, metsavöö). Leidke mõistatuste abil sugulaste sõnu.

Dunno sisenes metsa, olenemata sellest, kas ta kõndis pikka aega või lühikest aega, ootamatult, näeb ta enda ees TAGASUST.

Mis on piirdetara? (tara, mille panused on sageli üksteise suhtes)

Selleks, et Dunno saaks sisse minna, on vaja sõna "palisade" jagada silpideks.

Aitame teda!

b) Dunno möödus ja nägi metsakooli. Õpetaja oli seal tark öökull. Ta jagas loomadele pilte, nad tuleb aurikute peale ümber asustada. Kui palju aknaid - nii palju silpe peaks piltide nimes olema. Lähme ja proovime pilte laiendada.

c) Seejärel palus öökull loomadel kindlaks teha, kas nende skeem sobib sõnadele, mida ta neile kutsuks. Tule ja proovime. Ma nimetan sõnad ja te lähete tahvli juurde, kui see sõna sobib teie skeemiga.

AAA (PANAMA), OA (VOBLA), AOA (CAP)

Nüüd paneme skeemide silbid välja.

Skeemid: SG (ma, ei, zu), GS (er, it, osh), SGS (hwa, ft, sku), SGS (mit, ball, dokk)

Kehaline kasvatus.

Öökull pakkus mängida.

Kükitad, kui kuuled sõnu, mis sisaldavad "ShK" helisid

(kass, mask, konn, torn, märkus, kartul)

Noogutage nüüd, kui kuulete sõnu, mille läheduses on helisid: "TR"

(mutt, voodi, sidrun, kolmekordne, märkmik, punane, juustukook, kook, meeter)

d) Töötage stressiga.

Kui kõik mängisid:

Paha võlur tuli metsa.
Ta on kohutav ja suur.
Ta vehkis kätega
Aktsent lummas.

Mis juhtus? Seal oli sõna kruus, aga nüüd on see kruus.Kõik vesi pritsis, kõik pritsisid. Oli sõna, et ma vajun ära, aga nüüd vajun. Kõik loomad uppusid peaaegu. Seal oli noole sõna, seal oli nool, mis suunas relvad metsaliste poole. Loomad muutusid ärevaks ja hakkasid võlurit paluma, et ta rõhutaks oma kohale tagasi. Võlur nõustus, kas loomad aitavad teda mäest üles tagasi. Ja selleks on vaja kindlaks teha, milline sõna on mõeldud järgmistest silpidest: TA - VO - RO (värav)

Tee teed mäele ja värava taha! Ja võlur lahkus.

e) Kõik olid rõõmsad ja otsustasid koguda sõnu tähtedest (a-r-k, i-r-m, a-sh-r).

Siis soovitas öökull moodustada sõna "Foto" tähtedest uusi sõnu.

(foto, mägi, suu, krahv, tiiger, mäng, lasketiir, sarved, ettevõte, kaal)

3. Õppetunni kokkuvõte:

"Hästi tehtud! Kõik on erinevate ülesannetega hakkama saanud. Millist ülesannet meeldis teile kõige rohkem täita? "

E.V. Rebrova,
õpetaja logopeed

Alamrühma logopeedilise tunni konspekt

«"" Sõnade silbianalüüs ja süntees

Eesmärk: silbianalüüsi ja sünteesi oskuste arendamine.

Ülesanded:

Haridus:

Kinnistada laste teadmisi vokaalhelide rollist silbilõigus;

Harjutage oskust häälikuid sõnadest eraldada;

Arendada võimet määrata silpide arvu ja järjestust sõnades;

Õpi eristama erineva silbistruktuuriga sõnu;

Õpilaste sõnavara aktiveerimiseks.

Parandav ja arendav:

Arendada kuuldava mõistmise ja sõnade meeldejätmise oskusi;

Arendada loogilist mõtlemist analüütiliste ja sünteetiliste tegevuste harjutustes;

Arendage silma-käe koordinatsiooni.

Parandus- ja haridusvaldkond:

Arendada meeskonnatöö võimet;

Kasvatada soovi tegevuse tulemuse järele;

Suurendage motivatsiooni suurendamise vastu huvi õppimise vastu.

Tervist säästev:

Kasutage füüsilise tegevuse elemente;

Kasutage silmade liikumise harjutusi.

aastal cl

oi, sõnad, laused ".

Tunni käik:

Mina .Org. hetk. Tervitused.

1.2. NS ettevalmistav

lava

Laual on päkapiku kuju

- Tere kutid!

Tähelepanu!

Ilmub kauaoodatud kõne

Tund algab.

Kordame reegleid:

    Meie kõrvad hoolikalt

    Meie silmad ettevaatlikult

    Meie pead

    Ütleme

Täna on meie klassi tulnud muinasjutukangelane.

Vaata, kes see on?

Ta tõi meile midagi karbis. Avame kasti. Mis see on?

Lapsed tervitavad kohalviibijaid

Kuulake.

Vaatamine

Mõtle

Selge ja vali.

See on päkapikk

Need on pildid

Kell- shl

Võti

Kilpkonn

Pole mõtet

Sisalik

Jah, nendele kaartidele on joonistatud erinevad objektid

sa vajadtõstke iga üksuse nimes esileesimene silp ... Ja nendest silpidest uue sõna koostamiseks.

auhinnad - eest;
võti - võti;
kilpkonn - che;
niit - mitte;
sisalik olen mina.

Mida päkapikk meie jaoks välja mõtles
Arva silpide järgi?
Lauale panime silbid sõnaks.

SEIKLUS.

Niisiis, päkapikk kutsub meid seiklusest osa võtma.

Logopeed näitab lastele pilti ja nimetab kujutatud objekti, õpilased löövad sõna laksu, jagades selle silpideks ja tõstavad esile sõnade esimese silbi

auhinnad - eest; võti - võti; kilpkonn - che; niit - mitte; sisalik olen mina.

Seiklused

1.3. Liigendusmotoorika arendamine. Liigendvõimlemine.

Laual on kaardid, mis kujutavad liigendusharjutusi.

Päkapikk tuli meie klassi, et õppida hääli õigesti hääldama, silpe ja sõnu tegema, sest see ei õnnestu tal alati. Harjutame koos temaga.

Liigendusharjutuste sooritamine

1.4. Kõne väljahingamise arendamine.

Kõnehelide hästi hääldamiseks peate olema hea hingamisharjutuste tegemisel. Siin on päkapikk ja kutsub meid tegema hingamisharjutusi.

Hingamisharjutuste tegemine

II. Põhiosa.

2.1. Sõnum tunni teema kohta.

2.2. Täishäälikud.

Arva ära täishäälikud liigendus ja sõnavalik selleksheli .

Täna tegeleme helide ja tähtedega, lisame silpid ja sõnad tähtedest. Samuti näitame oma külalisele, kui hästi saate sõnu silpidesse jagada.

Päkapikk tahab teada:

"Mis vahe on helidel ja tähtedel?"

Kes teab, millistheli, mida ma tahan öelda .

Ma näitan teile ja te proovite häält liigendusega ära arvata.

Te nimetasite lihtsalt helid: A, O, U, I, E

Mis helid need on?Kuidas neid ühe sõnaga nimetadahelid ?

vokaalid või kaashäälikud ?

Kes oskab öelda, miks nad on täishäälikud?

Nüüd proovime oma Gnome'i üllatada javõtke sõna, mis algab üks nendest vokaalid helid... Niisiis ...

Mida helid kas me otsime nüüd sõnu?

Helid, mida me kuulame ja räägime

Loeme ja kirjutame kirju

Lapsed arvavad kõnesid logopeedi liigendusest:

A, O, U, mina, E

Need on täishäälikud.

Lapsed nimetavad sõnu ja valivad pilte:A IST, O SLIK, On TKA, JA PEAD, NS MU, ....? .....

- A, O, U, I, E

2.3. Millegi kallal töötamaesiletõstmine täishäälikud sõnadest.

Määratlustäishäälik sõnadega kõrva järgi"Milline vokaaliheli, mis on sõna sisse peidetud? »

Ja nüüd tahab päkapikk oma asjades korda teha ja palub teil aidata tal seda teha. Peate määratlematäishäälik iga sõna keskele ja pange pilt soovitud majja:

Pildid: NSa p, hkl b, DO m, kunija t, lja st, Ma k, lkl k, fkl k, kO t, C.NS P, M.NS shh.

Lapsed teevad pildi ja nimetavad sõna, määratlevadtäishäälik see on sõnas ja pange pilt soovitud majja.

3. Kaashäälikud.

3.1. Kaashäälikute omadused.

3.2. Määramistöödtäishäälikud sõnade alguses.

Koostöö määramine täishäälik sõnadega kõrva järgi

3.3. Vokaalide ja kaashäälikute eristamine ... „Lisa neljanda“ esiletõstmise oskuse konsolideerimine täishääliku-kaashääliku alusel.

Meie külaline ei käinud koolis ega tunne omadusikaashäälikud ... Ütleme tallekaashäälikute kohta .

Mis juhtub meie suus, kui me ütlemekaashäälikud ?.

Milline takistus võib olla?

Gnome'il on palju vapustavaid sõpru, ta tahtis kutsuda nad rongiga sõitma. Aitame neil end õigesti paigutada. Igale vankrile on kirjutatud kaashäälik, millega algab tema sõbra nimi.

Võtame rongi
Võtame kõik sõbrad kaasa.
Istume kõik autosse,
Leiame kõigile koha!

Sel ajal, kui sõbrad rongis olid, otsustasid nad mängida mängu "Four extra". Koos nendega saame mängida. Proovime.

Ma annan teile kaarte, millele tähed on kirjutatud, peate määrama, milline tähtüleliigne igas reas ja miks.

A - U - K - I

M - T - P - O

S -O -E -M

B - T - P - O

Lapsed iseloomustavadkaashäälikud .

Suus moodustub takistus ja õhk ei pääse vabalt läbi.

Huuled, hambad ja keel loovad tõkke

Õpilased tõmbavad lisakirja maha ja selgitavad oma valikut.

(K, sest ta kaashäälik ja ülejäänud vokaalid )

(Oh sellepärast, et ta täishäälik ja ülejäänud kaashäälikud )

(M sest ta kaashäälik ja ülejäänud vokaalid )

(Oh sellepärast, et ta täishäälik ja ülejäänud kaashäälikud )

Lapsed teevad harjutusi.

Poisid postitavad maja osades pilte loomade piltidega

Lapsed korraldavad silpe (sõnu) õiges järjekorras.

4. Kehaline kasvatus.

5. Sõna silpide arvu määramine.

Sõnastiku aktiveerimine.

Sõnade silpide arvu määramise oskuste harjutamine.

6. Töö deformeerunud sõnadega. Silpide järjekorra määramine sõnas.

Me järeldame, et on vaja jälgida silpide järjekorda sõnas.

Kui sõbrad olid rongis, istusid nad natuke maha ja tahavad soojendada.

Oled sa väsinud?

Noh, siis tõusid kõik ühel häälel püsti.

Jalgadega trambitud

Nad patsutasid käsi.

Keerutas, keerutas

Ja nad kõik istusid oma laua taha.

Suleme silmad tihedalt

Koos loeme kuni 5.

Avame, pilgutame

Ja jätkame tööd.

Vahepeal sõitsid sõbrad maja juurde, kus Päkapikk elab, ja nüüd tahavad nad majutada tubadesse, et kõigile oleks piisavalt ruumi.

Peame teda aitama.Kui Gnome'i sõbra nimel on üks silp, siis asustame ta sellesse majaosasse, kus on üks aken), kaks silpi - majaosasse, kus on kaks akent, kolm silpi - kus on kolm aknad ...

KASS, ELEPHANT, GIRAFFE, ZEBRA, TURTLE, jõehobu

Loomad lõbutsesid koos oma sõbra Gnomega ja koju naastes kirjutasid nad kirja. Kuid kirja sõnad murenesid silpideks. Aitame Päkapikul sõnu lugeda.

Siin on kirjutatud sõnad
Neid on võimatu kohe mõista.
Me pöörame silpe
Ja me leiame selle sõna tähenduse.

Oleme teinud põnevaümin umbes NS.

Päkapikk on meie jaoks valmistunudkingitus peal Ki.

See olinaljakas.

Heamängisid .

7. Õppetunni kokkuvõte.Summeerida lapsed saavad päkapikkude pildiga kleebise.

klassid.

Kes meile külla tuli?

Tegime suurepärast tööd, ma loodan, et teile meie tund meeldis? Aitäh, headaega.

Logopeedilise tunni analüüs

Tund viidi läbi lastega, kellel on RDA põhjustatud vaimupuude taustal süsteemne kõne alaareng. Tund teemal "Häälikute ja sogaalide helide ja tähtede eristamine, silbistruktuuri rikkumine silpides, sõnades, lausetes on oluline koht uuritava teema tundide süsteemis, mis on korraldatud vastavalt pikaajalisele plaanile individuaalset parandus- ja arendustööd.

Tunnis püstitati järgmised ülesanded:

1. Parandus: kuulmismälu arendamine.

2. Hariv:.

3. Haridus:Kasvatage tundide vastu huvi.

Eesmärk ja eesmärgid seatakse vastavalt tunni sisule. Eesmärgid täideti parandus-, arendus-, kasvatus- ja kasvatusülesannete ühtsuses. Probleemide lahendamine saavutatakse erinevate meetodite ja tehnikatega: verbaalne, visuaalne, praktiline.

Põhietapid ehitatakse järjestikku ja on omavahel ühendatud. Täheldati üleminekut ühest etapist teise. Iga tunni etapp valmistas lapsed ette järgmiseks tööks. Aeg tunni iga etapi vahel jaotatakse otstarbekalt, vastavalt lapse võimalustele ja tunni ülesannetele. Tund kestis mitte rohkem kui 20 minutit.

Kogu materjal valitakse vastavalt laste kõne- ja vanusevõimele. Kõnematerjal vastab tunni eesmärkidele. Tunnis kasutati praktilisi, visuaalseid, verbaalseid töömeetodeid. Arvesse võeti järgmisi didaktilisi põhimõtteid: õpetamise visualiseerimise põhimõte, teadvuse ja õppimise aktiivsuse põhimõte, edastatud teadmiste kättesaadavuse põhimõte, diferentseeritud ja individuaalse lähenemise põhimõte. Kõiki neid põhimõtteid rakendati tunnis.

Tunnis kasutati harjutust kõne väljahingamise arendamiseks, harjutust peenmotoorika arendamiseks ja harjutust emotsionaalse-tahtliku sfääri arendamiseks. Kõnematerjal valiti, võttes arvesse lapse võimeid, kõne arengu taset, vanuseomadusi. Tunnis töötas laps aktiivselt. Tulemus on saavutatud.

PLAN LOGOPEEDILINE ÕPPETUND TEEMAL "ARENG
SÕNADE silbistruktuur ".

TEEMA. Kahesilbilised sõnad ühe suletud silbiga.

EESMÄRK. Tugevdage võimet selgelt väljendada kahesilbilisi sõnu ühe suletud silbiga.

    Õige foneemiline kuulmine, loogiline mõtlemine.

    Arendage motoorset sfääri teatud motoorsete oskuste (töö) õpetamise kaudu
    palliga).

    Vormidistsipliin, rahulikkus, õpilaste aktiivsus, positiivne
    motivatsioon kõneteraapiaks.

SEADMED.

Arvud: tüdruk Maša, arst Sylogov, jõuluvana pilt.

    Silbid, sõnad.

    Sõna ülevaade.

    Graafik - jõuluvana liikumise kaart.

    Hoop koos kujukestega hingamise arendamiseks.

    Naeltega pallid.

7. Lintmagnetofon, kassett koos tormi ja lumesaju salvestusega.
8. Laste fotod.

Org. Hetk.

    Tunni teema ja eesmärkide väljakuulutamine.

    Liigendvõimlemine.

Kunagi oli üks tüdruk nimega Masha. Silbid, sõnad pääsesid temast, sest ta ei tahtnud seda õigesti
rääkida. Masha läks abi saamiseks arsti Slogovi juurde ja arst Slogov elas metsas.
Masha kõnnib läbi metsa. SISENDAMINE.
Kuuskedest ja kaskedest mööda. KELLAD.

Tee on kitsas ja lai. PUSSY PAINKS PIIM.
Nüüd tõuseb see mäest üles, siis läheb mäest alla. KIIG.

Masha näeb välja - Baba Yaga istub mäel ja puhastab oma stuupat. HAMBADE PUHASTAMINE KOOS

SISE KÜLG.

Ta andis Mashale palli. NÕEL.

Pall veereb, põrkab. Hobune.

Masha nägi tara, Päkapikk maalis selle. POISS.

Masha tuli uksele ja koputas. D-d-d-d-d-d-d-d-d-d

Doktor Sylogov tuli välja ja vaatas ringi. MAITSEV moos.

Hakkasin nautima värsket pakast õhku. PIKA SISSEHINGAMINE LÄBI NINA, HINGAMINE
LÄBI SUU.

Masha nägi doktor Slogovit ja oli rõõmus. SISENDAMINE.

Ta kutsus Masha majja ja hakkas õpetama teda õigesti rääkima. Külastame ka kooli
Doktor Slogov ja õpime koos Mashaga õigesti rääkima kahest sõnast
silbid.

Sissejuhatav vestlus.

    Poisid, mis aastaaeg on? (See on talv).

    Milline puhkus toimub talvel? (Talvel on uus aasta).

    Keda lapsed ootavad? (Lapsed ootavad jõuluvana.)

KÕNETERAPEUT. Doktor Sylogov kutsus meid muusikateatrisse, kus valmistatakse ette palju imesid,
saladused, mõistatused.

Põhiosa.
Silbiline rada.

KÕNETERAPEUT. Ta kutsus meid silbiteedel hulkuma.

Silpide lugemine.

Boo - hurraa - jooks - lumetorm

Mo -oro - roosid - pakane

Mina - ete - tel - tuisk

Ole-ete-tel-lumetorm

    Sõnade lugemine tahvelarvutites: tuisk, pakane, tuisk, tuul, pühkimine, sumin, puhumine, pragunemine.

    Pallimäng.

Dr Slogovil on palju erinevaid mänge ja mänguasju. Nii kutsus ta meid pallidega mängima.

Hääldus sõnade kooris põranda palli mõjul iga silbi jaoks.
Lumetorm on pühkimas.
Buran sumiseb.
Tuul puhub.
Pakane lõhkeb.

Pakane, torm, tuul, tuisk - mis see on?
LAPSED. Need on loodusnähtused.

KÕNETERAPEUT. Sobitame sõnad objektide, sõnade tegude jaoks.
esemeid.

Pakane sumiseb

Buran lõhkeb

Lumetorm puhub

5. Mäng "Neljas lisa" Mis on üleliigne.
Sõnad: torm, tuisk, tuul, pakane.

6. Mäng "Kes on tugevam?"
Füsioloogilise hingamise arendamine.

Mäng "Kes on tugevam?"

Poisid, valige üks loodusnähtustest. Kes tahab olla tuul, torm, tuisk? Tasya, sina
torm. Lida, sa oled lumetorm. Sasha, sa oled tuul.

Me teame, et talv on täis tormi, lumetormi, tuult. Näitame, kuidas see talvel juhtub. (Lapsed
puhumine kujukeste puud, loomad, lumehelbed, mis on peatatud

rõnga juurde. Sissehingamine läbi nina, väljahingamine suu kaudu.)

Helisalvestis kõlab koos talvise tuule, tormi ja lumega.
Kõneterapeut.

Lõõgastav harjutus.
Kujutage end ette metsas, kus puhub kõvasti, sumiseb, pühib.

Näidake, kui külm teil on, olete külmunud, käed on tuimad, sõrmed on sinised. A
soojendame nüüd hingega sõrmi ja käsi. Nüüd tunnete end isegi soojana
kuum.

KOKKUVÕTE

    Oh poisid, mida me oleme teinud!

Tuisu ja tuisu ajal

Kõik rajad ja kuusk on metsas triivinud.
Meie kauaoodatud külaline eksis selles metsas.

Mõistatanud mõistatust, saate teada - kes see on?
MÜSTEERIUM.

"Silbiline struktuur. Mõisted "heli, silp, sõna".

Teema: Kõlab "C-C"

Eesmärgid: - määrata helide "s, sm" õige hääldus

Arendage visuaalset mälu

Arendada oskusi silbiridade ja erinevate silbistruktuuride sõnade taasesitamiseks

Liigutuste ja trahvi koordinatsiooni arendamine motoorsed oskused.

Varustus: -objekti pildid,loomade mänguasjad, joonistamine värvimiseks.

Tunni käik.

1. Korraldus.

Logopeed: - Meenutagem helisid, silpe ja sõnu. Vastake, mida ma just ütlesin. "S" laps: - heli.

Logopeed: - "Sb" Laps: - Heli.

Logopeed: - "SA" Laps: - Silbiline.

Logopeed: - "SI" Laps: - Silbiline.

Logopeed: - "SALAT" Laps: - Sõna.

Logopeed: - "VÕRK" Laps: - Sõna.

Logopeed: - Korrake sõnu. Milliseid helisid leidub nendes sõnades teistest sagedamini?

Laps: - kõlab "s, s"

2. Põhiosa.

Logopeed: - Ja nüüd hääldame selgelt silpe ja sõnu.

Sa-sa-sa-siin jookseb rebane.

Su-su-su-ma näen rebast.

Se-se-se-ärge püüdke jänest rebasele.

Sy-sy-sy-ma ei näe enam rebast.

(Laps kordab pärast logopeedi)

Logopeed: - Kellest me rääkisime?Laps: - rääkisime rebast.

Logopeed: - Nüüd nimetage teda hellitavalt.Laps: - kukeseen.

Logopeed: - Milline sõna on pikem? Laps: - kukeseen.

(Laps laksutab sõnu)

Logopeed: - Mitu silpi on sõnas "rebane"?Laps: - Kaks silpi.

Logopeed: - Mitu silpi on sõnas "kukeseen"?Laps: - Kolm silpi.

Logopeed: - Rebane - isa, rebane - ema, rebane - poeg.Korda. Milline neist sõnadest on lühim? Laps: - Rebane.

Logopeed: - Miks?Laps: - Sest sõna koosneb ühest silbist.

Kehaline kasvatus.

Plaksutame käsi -

Sa-sa-sa-sa-siin lendab herilane.

Me trampime jalgu -

Sy-sy-sy-sy-me ei karda herilasi.

Logopeed: - Vaadake pilte, valige need, mille nimes on 1 silp (2 silpi, 3 silpi).

(Laps paneb pildid kolmeks hunnikuks, seejärel kontrollivad nad koos logopeediga ülesande õigsust)

Sõrmede võimlemine.

Tükeldame kapsast, käte erinevaid liigutusi

Me oleme kolm kapsast, rusikas liigutust enda poole - iseendast

Me soolame kapsast, sõrme liigutusi

Koristame kapsast. surudes sõrmed rusikasse

Logopeed: - Vaata pilti. Mis aastaaega siin näidatakse?

Laps: - Talv.

Logopeed: - Nimetage pildil olevad objektid helidega "s, s".

Laps: - jääpurikas, lumi, saan, lumehelbed, lumememm.

Logopeed: - Kontrollige, mitu silpi on igas sõnas ja

Värvige üksus oma nime 2 silbiga.

3. Tulemus. Logopeed: - Milliseid helisid me kordasime? Mis mulle tunnis meeldis.


Teemal: metoodilised arengud, ettekanded ja märkmed

Avatud logopeedia individuaalse alamrühma tunni kokkuvõte "Ühe-, kahe- ja kolmesilbiliste sõnade silbistruktuuri välja töötamine kaashäälikute liitumisel"

Sõna silbistruktuuri parandamise õppetunni kokkuvõte ...

1. TÜÜPI SILBILISE STRUKTUURI Fikseerivad sõnad ettepanekutes (NS Chetverushkina süsteem sõna silbistruktuuri rikkumiste parandamiseks) - illustreeriv materjal.

1. SÕNATÜÜBI LÕPETAMINE ETTEPANEKUTES Iga lause kohta luuakse tabelisse eraldi pilt. Tabelis olevate piltide järjestus vastab käsiraamatu lausete järjekorrale ...

Ärimäng "Sõnade silbistruktuuri spetsialisti tiitli jaoks"

Ärimäng "Sõnade silbistruktuuri spetsialisti tiitli jaoks" on täiendus esitlusele "Sõna silbistruktuuri moodustamine üldise kõnearenguga lastel" ...

TEEMA. Kahesilbilised sõnad ühe suletud silbiga.

EESMÄRK. Tugevdage võimet selgelt väljendada kahesilbilisi sõnu ühe suletud silbiga.

Õige foneemiline kuulmine, loogiline mõtlemine. Arendage motoorset valdkonda teatud motoorsete oskuste (töö) õpetamise kaudu

Palliga). Vormidistsipliin, rahulikkus, õpilaste aktiivsus, positiivne

Motivatsioon kõneteraapiaks.

SEADMED.

Arvud: tüdruk Maša, arst Sylogov, jõuluvana pilt.

Silbid, sõnad. Sõna ülevaade. Graafik - jõuluvana liikumise kaart. Hoop koos kujukestega hingamise arendamiseks. Naeltega pallid.

7. Lintmagnetofon, kassett koos tormi ja lumesaju salvestusega.

8. Laste fotod.

Org. Hetk.

Tunni teema ja eesmärkide väljakuulutamine. Liigendvõimlemine.

Kunagi oli üks tüdruk nimega Masha. Silbid, sõnad pääsesid temast, sest ta ei tahtnud seda õigesti

Räägi. Masha läks abi saamiseks arsti Slogovi juurde ja arst Slogov elas metsas.

Masha kõnnib läbi metsa. SISENDAMINE.

Kuuskedest ja kaskedest mööda. KELLAD.

Tee on kitsas ja lai. PUSSY PAINKS PIIM.

Nüüd tõuseb see mäest üles, siis läheb mäest alla. KIIG.

Masha näeb välja - Baba Yaga istub mäel ja puhastab oma stuupat. HAMBADE PUHASTAMINE KOOS

SISE KÜLG.

Ta andis Mashale palli. NÕEL.

Pall veereb, põrkab. Hobune.

Masha nägi tara, Päkapikk maalis selle. POISS.

Masha tuli uksele ja koputas. D-d-d-d-d-d-d-d-d-d

Doktor Sylogov tuli välja ja vaatas ringi. MAITSEV moos.

Hakkasin nautima värsket pakast õhku. PIKA SISSEHINGAMINE LÄBI NINA, HINGAMINE

LÄBI SUU.

Masha nägi doktor Slogovit ja oli rõõmus. SISENDAMINE.

Ta kutsus Masha majja ja hakkas õpetama teda õigesti rääkima. Külastame ka kooli

Doktor Slogov ja õpime koos Mashaga õigesti rääkima kahest sõnast

Sissejuhatav vestlus.

Poisid, mis aastaaeg on? (See on talv). Milline puhkus toimub talvel? (Talvel on uus aasta). Keda lapsed ootavad? (Lapsed ootavad jõuluvana.)

KÕNETERAPEUT. Doktor Sylogov kutsus meid muusikateatrisse, kus valmistatakse ette palju imesid,

Saladused, saladused.

Põhiosa.

Silbiline rada.

KÕNETERAPEUT. Ta kutsus meid silbiteedel hulkuma.

Silpide lugemine.

Boo - hurraa - jooks - lumetorm

Mo - oro - roosid - pakane

Mina - ete - tel - tuisk

Ole-ete-tel-lumetorm

Sõnade lugemine tahvelarvutites: tuisk, pakane, tuisk, tuul, pühkimine, sumin, puhumine, pragunemine. Pallimäng.

Dr Slogovil on palju erinevaid mänge ja mänguasju. Nii kutsus ta meid pallidega mängima.

Hääldus sõnade kooris põranda palli mõjul iga silbi jaoks.

Lumetorm on pühkimas.

Buran sumiseb.

Tuul puhub.

Pakane lõhkeb.

Pakane, torm, tuul, tuisk - mis see on?

LAPSED. Need on loodusnähtused.

KÕNETERAPEUT. Sobitame sõnad

Sarnased väljaanded