Енциклопедія пожежної безпеки

Розвиток мовлення. лексична тема "меблі. Тема: Меблі заняття для дітей старшої групи Дидактичні ігри тема меблі старша група

логопедическое заняттядля дітей старшої групи

Корекційно-освітні цілі: Розширення уявлень про меблів і її призначення. Уточнення і розширення словника по темі (сидіти, лежати, спати, стіл, стілець, ліжко, шафа). Закріплення в мові іменника з узагальнюючим значенням меблі. Удосконалення граматичного ладу мови (освіта іменників з зменшувально пестливихсуфіксами, форми іменників родового відмінкаоднини і множини, вживання союзу щоб, прикметники від іменників за ознакою призначення предмета, за матеріалом з якого виготовлені меблі. Зв'язкова мова. Удосконалювати вміння складати невеликі описові розповіді про види меблів.

Корекційно - розвиваючі цілі:розвиток мовного слуху, пам'яті, зв'язного мовлення. Розвиток дрібної моторики рук, координації мови з рухом.

Корекційно-виховна мета: Виховувати вміння доглядати за меблями і дбайливо ставитися до неї.

Обладнання: предметні картинки, розрізні картинки меблів, м'яч.

хід заняття

1. Організаційний момент

Сяде той, хто назве зайвий предмет: слива - груша - стілець; помідор - стіл - огірок; лялька - дзига - ліжко; вантажівка - табуретка- автобус; кроссовкі- чоботи - шафа; диван - синиця - снігур; тополь- берёза- тумбочка; тарілка - половнік- крісло; полку-светр - пальто; троянда - мак - кушетка.

2. Гра «Докажи слівце»

Якщо ти захочеш спати, в спальні чекає тебе (ліжко)

Як приємно на нашій Тані повалятися на (дивані)

Щоб ноги відпочили, посидь-ка ти на (стільці)

Не страшні морози, якщо - ти сидиш в затишному (кріслі)

З пирогами чай поп'ємо за обіднім (столом)

Светр, кофту, теплий шарф акуратно складемо в (шафа)

Як ви думаєте, про що ми з вами будемо сьогодні говорити? (Про меблів.)

Логопед показує презентацію (виставляє картинки) із зображенням меблів: стілець, стіл, ліжко, табуретка, шафа, диван, тумба, крісло, полку, кушетка.

3. Бесіда про меблі

Діти подивіться на картинки, а як можна все це назвати одним словом? (-Меблі)

Меблі це предмети виготовлені в основному з дерева або пластмаси, меблі можуть бути обтягнута шкірою, тканиною.

За меблями потрібно доглядати, а хто знає, як треба це робити?

Протирати, мити, чистити, ремонтувати, пилососити, вибивати

Де роблять меблі? (Меблі роблять на меблевій фабриці.)

Хто знає, з чого роблять меблі?

Меблі - це предмети, виготовлені в основному з дерева, пластику або пластмаси. Меблі можуть бути обтягнута шкірою, дерматином, тканиною.

4. Дидактична гра «Скажи ласкаво» (з м'ячем)

Давайте розглянемо на екрані предмети меблів і назвемо їх ласкаво.

Словниковий матеріал: стілець - стільчик; стіл - столик; ліжко - ліжечко; шафа - шафка; диван - диванчик; тумба - тумбочка; крісло - крісельце; полку - поличка; кушетка - кушеточке.

5. Пальчикова гімнастика «Багато меблів в квартирі»

1, 2, 3, 4, стискати і розтискати кулачки

Багато меблів в квартирі

У шафа повісимо ми сорочку загинаємо пальчик

А в буфет поставимо чашку загинаємо пальчик

Щоб ніжки відпочили

Посидимо чуть-чуть на стільці загинаємо пальчик

А коли ми міцно спали,

На ліжку полежали загинаємо пальчик

А потім ми з котом Посиділи за столом загинаємо пальчик

Чай з варенням дружно пили плескати в долоні

Багато меблів в квартирі розвести руки.

6. А тепер скажіть, для чого потрібні меблі, вживаючи слово щоб (Меблі потрібна длятого, щоб сидіти (лежати, їсти, читати, писати, відпочивати, працювати, вішати ставити і т. д.)

Стілець потрібен для того, щоб (сидіти)

Диван потрібен для того, щоб (лежати, відпочивати)

Ліжко потрібна для того, щоб (спати)

Шафа потрібен для того, щоб (зберігати одяг)

Крісло потрібно для того, щоб (сидіти, відпочивати)

7.Розглянемо кілька предметів меблів і назвемо їх деталі.

Біля столу чотири ніжки і кришка. У стільця чотири ніжки, спинка і сидіння. У крісла спинка, сидіння, підлокітники і чотири ніжки. У дивана спинка, сидіння, підлокітники і чотири ніжки. У комода ящики, ручки, кришка, стінки.

8. А тепер хлопці, скажіть мені, який буваєстіл?

Круглий, квадратний, прямокутний, обідній

А який буває диван?

М'який, великий, маленький, розкладний, зручний

А який буває ліжко?

Велика, світла, м'яка, дерев'яна

А який буває стілець?

Твердий, м'який, високий, низький

А який буває шафа?

Маленький, великий, відкритий, закритий, дерев'яний

9. Физкультминутка: «Кирюшкина ліжечко»

Ось Кирюшкина ліжечко, (розвести руки в сторони)

Щоб спав Кирилко солодко, (присісти, долоньки під щічку)

Щоб уві сні він підростав, (повільно підніматися)

Щоб скоріше великим він став (встати на носочки, тягнутися руки вгору)

10. Гра «Один - багато»

11. Дидактична гра «Чого не буває»

Столу без кришки, стільця без спинки, шафи без дверець, дивана без сидіння, табуретки без ніжки, крісла без підлокітника, буфета без полиць. і т.д.

12 . А тепер підкажіть мені, де можна купити меблі? Правильно в меблевому магазині.

Давайте уявимо собі, що ми прийшли в меблевий магазин і хочемо купити в свою квартиру меблі. Але не можемо вибрати, що краще стілець або крісло. Нам необхідно порівняти ці два предмети.

Давайте визначимо, чим вони схожі:(І на стільці, і на кріслі можна сидіти; І у крісла і у стільця є сидіння, спинка і 4 ніжки; І крісло і стілець - це меблі).

А тепер знайдемо відмінності:(У крісла є підлокітники, у стільця немає; Крісло м'яке, а стілець жорсткий; Стілець зроблений тільки з дерева, а крісло з дерева, поролону і тканини). А в яку кімнату можна поставити стілець? (В кухню, в спальню, дитячу). А крісло? (Тільки в вітальню). Тому перш ніж вирушати магазин, треба вирішити, для якої мети вам необхідна меблі, адже вона така різна і за своїм призначенням, і за кольором, і за формою, і за розміром.

13. Самомасаж

Наша розумна голівка думала сьогодні спритно (погладити себе по голові).

Вушка все почули (погладити вушка), оченята подивилися (погладити повіки),

Ручки все виконали (погладити долоньки), а ніжки посиділи (погладити ніжки

Тематична добірка ігор та вправ для дітей раннього віку, тема: «Меблі»

цілі:

Розширити знання дітей про меблі.
Активізувати словник дітей з даної теми.
Формувати стійкі уявлення про колір, величиною, кількості, формі.
Продовжувати вчити дітей рахувати до трьох, орієнтуватися в просторі, розуміти значення понять «верхній», «нижній».
Тренувати в малюванні пальчиками і штампами, ліплення, наклеюванні.
Розвивати мислення, пам'ять, дрібну моторику, координацію рухів. Узгодження слів і рухів.

устаткування:

Чудовий мішечок з предметами іграшкових меблів.
Шматочки деревини.
Картинки із зображенням предметів меблів (ліжко, диван, крісло, стіл, стілець) і столяра.
Прищіпки, вирізане з щільного картону силуетне зображення крісла без спинки.
Картинка із зображенням диванів з білими порожніми місцями у вигляді геометричних фігур на місці диванних подушок, вирізані диванні подушкипідходящі за формою.
Картинка-фон із зображенням столу без стільниці і табуреток без сидінь; вирізані з кольорового паперу сидіння і стільниця; клей.
Картинка із зображенням трьох предметів меблів і однієї іграшки - ведмедика.
Парні картинки із зображенням меблів.
Картинка-фон із зображенням дерева без листя, пластилін зеленого кольору.
Пальчикові фарби, картинка-розмальовка з зображенням дивана.
Картонні ліжка трьох розмірів, шматочки тканини-покривала, що відповідають розмірам ліжок.
Схематичне зображення двох крісел (великого і маленького) з квадрата, овалу і двох кіл; ці ж геометричні фігури, Вирізані з кольорового картону.
Дрібні фігурки матрьошок. Лялькова меблі.
Будівельний матеріал: кубики, цеглинки, брусочки.
Кольорові силуетні картинки тварин і птиці, зображення полки і шафи.
Аркуші паперу у вигляді покривала, штампи, ножиці.
Склеєні із сірникових коробок комоди з одним, двома і трьома ящиками; гудзики.
Ґудзики, картинка з зображенням кухонної шафи з колами, відповідними кольором і розміром гудзиків, у вигляді ручок і посуду.
Аудіозаписи: «Треба відпочити», «Туки-ток».

Хід заняття:

Дидактична гра «Чудесний мішечок»

Діти витягують з мішечка лялькові меблі і називають її.
Стілець, ліжко, диван, крісло, стіл, шафа - все це можна назвати одним словом - меблі. Подивіться навколо, які меблі є в нашій кімнаті?

Дидактична гра «Біжи до предмету меблів, яку я назву»

Вихователь називає предмет меблів, а діти знаходять і підбігають до названого предмету меблів.

Візьміть геометричні фігури і викладіть з них велике крісло на схемі.

З якої фігури ви зробили спинку крісла? З квадрата. Їх якої фігури зробили сидіння? З овалу. А з яких фігур зробили підлокітники? З кіл. Скільки кіл ви використовували? Два кола.
Тепер викладіть маленьке крісло.

Дидактична гра «розсаду матрьошок в крісла»

На маленьке крісло посадите одну матрьошку, на велике крісло посадите три матрьошки.

Дидактична гра «Розклади диванні подушки»

На ці нові дивани потрібно розкласти подушки. Підберіть по дві подушки підходящої форми для кожного дивана.

Дидактичне вправу «Знайди зайвий предмет»

Погляньте на картинку. На ній зображена меблі, але щось одне не є меблями. Що на зображенні не меблі? Мишка. Це іграшка.

Динамічна пауза «Треба відпочити»

Діти рухаються під музику відповідно до тексту.

Аплікація «Стіл і табурети»

На кухню купили новий стілі табуретки.
Якого кольору стіл? Жовтого. Покажіть синю табуретку, зелену, червону.
Приклейте сидіння на табуретки і стільницю на стіл. Тільки підберіть їх правильно: на синю табуретку - синє сидіння, на червону табуретку - червоне сидіння, на зелену табуретку - зелене сидіння, а на жовтий стіл - жовту стільницю.

Гра з прищіпками «Спинка крісла»

З прищіпок зробіть спинку крісла.

Дидактичне вправу «Парні картинки»

Дітям роздають картинки із зображенням різних предметів меблів і просять назвати цей предмет. А потім знайти парну картинку з точно таким же предметом.

Дидактична гра «Комод»

Перед вами комоди. Порахуйте їх. Скільки комодів? Три комода. Чи можна сказати. Що вони однакові? Ні вони різні. Покажіть найменший комод. Скільки у нього скриньок? Один скриньку. Покажіть середній комод. Скільки у нього скриньок? Два скриньки. Покажіть найбільший комод. Скільки у нього скриньок? Три скриньки. Якого кольору великий комод, маленький, середній? Загляньте в верхній ящик середнього комода. Що в ньому? Гудзик. Перекладіть гудзик в нижній ящик. А в верхній ящик середнього комода покладіть три гудзики.

Конструювання з будівельного матеріалу «Стілець, стіл, ліжко»

Стілець: до кубику вертикально приставити цеглинка. Посадити на стілець матрьошку.
Стіл: на кубик покласти зверху цеглинка. Поставити на стіл дрібний посуд.
Ліжко: до бруска по краях приставити поставлені на ребро цеглинки. Покласти матрьошку спати.

Дидактична гра «Застели ліжка»

Поставте перед собою ліжка. Порахуйте, скільки їх? Три ліжка. Однакові ліжка? Немає різні. Покажіть велике ліжко, Середню, маленьку.
А тепер візьміть покривала, їх стільки ж, скільки ліжок - три. Підберіть відповідне за розміром покривало до кожного ліжка.

Діти пальчиками розфарбовують зображення дивана.

Дидактична гра «Розклади речі по місцях»

У вас є шафа і полку. Ось розкидані речі. Одяг потрібно покласти в шафу, а іграшки скласти на полицю.

Меблі роблять з деревини. Подивіться на ці шматочки деревини.
Щоб зробити стіл, потрібно зрубати дерево.

Динамічна пауза «Столяри»

Діти виконують імітаційні рухи відповідно до тексту по показу педагога.

Ми рубали, ми рубали,
Щоб колоди у нас були.
Ми пиляли, ми пиляли -
З колод дошки отримали.
Ми стругали, ми стругали -
Дошки гладенькими стали.
Ми склали їх рядком,
Прибивали молотком.
Ми пофарбуємо все потім.
Вийшов новий стіл.

Але якщо тільки рубати дерева, то дерев зовсім не залишиться. Тому потрібно садити нові дерева, замість тих, які зрубали.

Ліплення барельєфна «Дерево»

Діти відривають шматочки пластиліну зеленого кольору і приліплюють до зображення дерева без листя.

Пальчикова гімнастика «Цвяхи»

Бом, бом, бом, бом,
За цвяхах б'ємо молотком.
Цвяхи не вбиваються,
Тільки загинаються.

Одна рука - «молоток» (стиснутий кулак). Друга рука - «цвяхи» (розкрита долоня з розчепіреними пальцями). Молоток-кулачок стукає по кожному цвяху-пальчику, який після удару згинається.

Значить кліщі треба взяти,
Будемо цвяхи забивати.
Я тягнув, тягнув, тягнув,
Все я цвяхи розігнув.

Пальці-цвяхи все зігнуті. Пальці іншої руки - кліщі (змикаються і розмикаються великий і вказівний пальці) .Клещамі черзі тягнемо і розпрямляє всі пальці-цвяхи.

Знайдіть місце кожної гудзика в кухонній шафі. Будьте уважно, великі гудзики кладіть на великі кола, а маленькі ґудзики - на маленькі кола.

Дидактична гра «Чого не стало?»

Перед дітьми виставляються предмети лялькової меблів. Потім один предмет забирається, а діти повинні назвати, якого предмета не стало.

Динамічна пауза «Багато меблів в квартирі»

Один два три чотири,
Багато меблів в квартирі.
(Ходьба по колу, взявшись за руки)

У шафа повісимо ми сорочку,
(Розвести руки в сторони - відкрили дверцята)

А в буфет поставимо чашку
(Витягнути руку вперед)

Щоб ніжки відпочили,
Посидимо трохи на стільці.
(Присісти навпочіпки)

А коли ми міцно спали,
На ліжку ми лежали.
(Лягти на килим, руки під щокою)

А потім ми з котом
Посиділи за столом.
Чай з варенням дружно пили.
(Сісти за стіл)

Багато меблів в квартирі!

Малювання штампами і різання ножицями «Нове покривало для дивана»

Діти залишають відбитки, прикладаючи штампи по всій площині покривала, потім надрізають ножицями краю-бахрому.

Дидактична гра «Підкажи слівце»

Педагог загадує загадку і показує картинку-відгадку, а діти повинні назвати вголос слово-відгадку.

Якщо хоче Федя спати,
Він лягає на ... КРОВАТЬ

Миша в кімнату ввійшов
І поставив сік на ... СТІЛ

Даша до кімнати впурхнула,
Сумку, парасольку взяла зі ... СТУЛА

Книжку нову Івана
Я дістав з-під ... ДИВАНА

  • Активізація словника, засвоєння антонімів:
  • Засвоєння категорій Т. П. з приводом з:
  • Закріплення вживання прийменників на, за, під, з-за, з-під:
  • Розвиток зв'язного мовлення.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Сяде той, хто підбере предмет меблів до мого ознакою.

Кухонний - (гарнітур, стіл, шафа, сервант);

Офісний - (стіл, стілець);

Спальний гарнітур);

Гостинний - (стіл);

Дерев'яна - (ліжко, тумбочка, банкету, тахта, кушетка, лава);

Пластмасовий - (стіл, стілець);

Книжкова полиця);

М'який диван);

Обідній стіл);

Дерев'яні - (шафи);

Кухонні - (серванти, шафи);

Зручне крісло);

Красиві - (пуфики);

Кухонна - (тумба, полку);

Дерев'яний - (сервант, стіл, трельяж);

Журнальний стіл);

Письмовий стіл).

2. Гра «Скажи, навпаки» - з м'ячем.

Моє ліжко нова - а моя ліжко стара;

Моє ліжко широка, а моя ліжко вузька;

Моє ліжко велика, а моя ліжко маленька;

Моє ліжко довга, а моя ліжко коротка;

Моє ліжко низька, а моя ліжко висока;

Моє ліжко легка, а моя ліжко важка;

У моєму ліжку матрац м'який, а біля мого ліжка матрац твердий;

У моєму ліжку полірування світла, а біля мого ліжка полірування темна.

3. До нас на заняття прийшла лялька Маша. Вона не знає для чого потрібні меблі. Давайте, їй допоможемо.

Як ви думаєте, для чого потрібні меблі?

Для того щоб було нам зручно і комфортно.

Для чого потрібен стіл? (Їсти, писати, малювати, робити різні справи).

Для чого потрібна ліжко? (Спати, лежати, відпочивати).

Для чого потрібна шафа? (Зберігати, вішати).

Для чого потрібна полку? (Ставити).

4. Переверніть картинки. Художник намалював картинки, але не домалював деталі. Скажіть, з якими деталями повинні бути предмети?

5. Физминутку.

Раз два три чотири п'ять,

Крісло, стілець, диван, кушетка,

Полку, шафа, ліжко, банкетка

6. Гра «Докажи слівце»

Розвиток граматичного ладу мови, закріплення прийменників, відмінкових форм іменників.

Костя в кімнату ввійшов

І поставив сік на ... (стіл).

Всім дітям по цукерці

Взяв з вазочки .... (В буфеті).

Маша в кімнату впурхнула,

Шарф і плащ взяла ... (зі стільця).

Катя вийняла жирафа

М'яч і гномика ... (з шафи).

закотила барабан

Наша Оля ... (під диван).

На портреті - Аня з бантом,

А портрет той ... (над сервантом).

Книжку нову Івана

Я дістав (з-під дивана).

Якщо хоче Миша спати

Він приляже ... (на ліжко).

Щоб ноги відпочили

ТО розвалимося ми (в кріслі).

7. На дошці картинка з зображенням кімнати. Маша погано поводилася зі своїми іграшками, і вони сховалися від неї. Допоможіть, дівчинці знайти іграшки. (Лялька, ведмедик, м'ячик, зайчик, матрьошка, пірамідка, машинка, кубик). Потрібно розсадити іграшки.

Настали ніч і іграшки стали оживати. Кубик закотився під стіл, лялька сховалася в шафі,

Кожна дитина, що проживає в квартирі або в приватному будинку, повинен знати, які меблі там застосовується і з якою метою. Саме для цього були створені з зображеннями меблів для дітей. Вони допомагають дитині розвивати зорову пам'ять, тим самим, сприяючи кращому запам'ятовуванню зображених на них предметів.

Дидактичні картки з меблями можна застосовувати і в дидактичних іграх.

З цією метою поділяють картинки для дітей предмети меблів на дві групи і дають пояснення своїм діям. Потім називають кожен зображений на них предмет і розповідають про його призначення в квартирі. Наприклад, для початку розглядають кухню і ті меблі, яку на ній встановлюють. Це і підвісні шафки, і шафи, що встановлюються на підлозі з безліччю всередині полиць, висувних ящиків, обідній стілзі стільцями. Як варіант, м'який кухонний куточок.

Потім переходять до вітальні і показують такі відповідні картки меблі для дітей. Там, як правило, ставлять центральну меблеву стінку, журнальний столик, Диван або м'який куточок, м'які стільці або крісла.

Коли розглядають спальню, то застосовують картки меблі із зображенням на них спального гарнітура, шаф для одягу, розділених на дві половини. Одна з них представлена ​​у вигляді полиць, а інша призначена для одягу, яку розвішують в шафі на вішалках.

Потім в ігровій формі обіграють ситуацію в'їзду в нову двокімнатну квартиру, В якій ніде нічого немає. Діти ж самі повинні розібратися, де буде вітальня, спальня і кухня. Потім їм належить із загальної кількості запропонованих карток із зображеною на них меблями вибрати ті, які найбільш підійдуть для обстановки певного приміщення. Крім того, діти повинні пояснити, чому вибрали саме ці предмети.

Також можна пограти в меблевий магазин, де дітям серед безлічі картинок потрібно буде підібрати якийсь комплект-гарнітур.

Як бачите, картки меблі допомагають дітям дізнатися про її видах, а також її призначення. Тематичні картки із зображенням різних меблів можна скачати тут абсолютно безкоштовно. Вони підійдуть як для індивідуального використання вдома, так і для дитячих садків, шкіл раннього розвитку і ін. Натискайте на картинки нижче, щоб завантажити і роздрукувати меблеві картинки для дітей.

Підбірка матеріалів по темі

Картки-картинки

Завантажити ці картки загальним архівом можна.

Для закріплення понять про меблів тут Ви можете завантажити безкоштовні ігри, Присвячені темі меблів для дітей:

перед Вами тематичні картки з назвами меблів і картинками, такі як, стіл, стілець, ванна, крісло, телефон, холодильник шафа, годинник, ліжко, телевізор, лампа, штори, а також картки з різними типамикімнат - вітальня, ванна кімната, спальня, кухня. Завдання дитини розсортувати по групах, в якій кімнаті повинна бути меблі. Крім того, дитина може вчитися читати за цими картками, наприклад, співвідносити картки з картинками і словами з картками з картинками. Таким чином, такі ігри формують логіку малюка, тренують його уважність, посидючість, дрібну моторику пальців рук.

РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. Лексичні ТЕМА "МЕБЛІ".

ДІТИ ПОВИННІ ЗНАТИ ПРЕДМЕТИ: меблі, стілець, стіл, мийка, сушка, диван, крісло, софа, трюмо, дзеркало, ліжко, табурет, шафа, прасувальна дошка, Пил, картини, вішалка, кімната, магазин меблів, полку, кухня, передпокій, ніжка, спинка, сидіння, двері, столяр, тесляр, підлокітники.

ДІЇ: варто, рухати (пере, ото, с), сидить, йде, не кидайте та піднімати, витирати, вантажити, розвантажувати, нести, підмітати, тримати, кидати, відкривати, закривати, ламати, будувати, майструвати, смітити, дивитися, купувати , покласти, класти, пиляти, стругати, ремонтувати, вішати, прибирати, доглядати, берегти.

ОЗНАКИ: дерев'яний, високий, низький, довгий, гладкий, короткий, широкий, вузький, великий, маленький, білий, чорний, м'який, твердий, світлий, темний, обідній, кухонний, спальний, дитяча, іграшкова, круглий, квадратний, прямокутний, скляний, металевий.

ДІТИ ПОВИННІ ВМІТИ підбирати ОЗНАКИ:
Стіл (який?) - круглий, обідній, журнальний, святковий, накритий, широкий, письмовий ...
Крісло (яке?) - м'яке, широке, зручне, тепле ...
Кімната (яка?) - велика, світла, затишна, дитяча, сонячна, прямокутна ...
Диван (який?) ...
Дзеркало (яке?) ...
Kухня (яка?) ...

ПОГОДЖУВАТИ іменників з числами:
Одне крісло, два крісла, п'ять крісел.
Одна ліжко, два ліжка, п'ять ліжок.
Один стілець, два стільці, п'ять стільців.
Одне дзеркало, два дзеркала, п'ять дзеркал.

ГОВОРИТИ ПРАВИЛЬНО:
Це трюмо, немає трюмо, взяти з трюмо, поставити на трюмо.
Це стіл, немає столу, поставити на стіл.
Це крісло, немає крісла, сісти в крісло.

ПОРІВНЮВАТИ ПРЕДМЕТИ:
Диван - стіл.
Табурет - стілець (крісло).
Шафа - тумба (полку).

Шановні батьки!
Розгляньте з дітьми меблі, яка є у вас вдома, поговоріть про її призначення, про матеріали, з яких вона зроблена.
Допоможіть дитині скласти розповідь - опис про будь-якому з предметів меблів за зразком. наприклад:

"Це шафа. Він великий, дерев'яний, коричневий. У нього двоє дверцят, чотири ніжки. Всередині у нього є полки і вішалки. У нього вішають одяг і кладуть білизна".

Запропонуйте дитині відповісти на питання:
Де зберігають одяг? - Одяг зберігають у шафі.
Де люди обідають? - ....
На чому ти сидиш? - ....
На чому спить бабуся? - ....
Де відпочиває дідусь? - ....

Пограйте з дитиною в гру з м'ячем "Без чого?" для відпрацювання у нього вміння утворювати форму родового відмінка іменників. наприклад:

Якщо у столу немає ніжки ... - Стіл без ніжки.
Якщо у ліжка немає спинки ... - ліжко без спинки.
Якщо у стільця немає сидіння ... - стілець без сидіння.
Якщо у шафи немає дверцята ... - шафа без дверцят.
Якщо у буфета немає полки ... - буфет без полки.

Потренуйте дитини в передачі ритмічного ісунка слів. Запропонуйте разом прохлопать слова крес-ло, кро-вать, ді-ван, стіл, стілець, шафа, ко-мод, бу-Фет.




